На претстојните локални избори Охрид ќе добие листа независни кандидати за советници „Охрид пред се“

Во општина Охрид е формиран Иницијативен одбор за подготовка и поднесување на листа на независни кандидати за членови на Советот на општина Охрид на претстојните локални избори, информираат од одборот.

Заев: “Се враќаме во парламент само кога Груевски ќе си поднесе оставка”

Пропаднале договорите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Брисел

Конкуренција на најмоќните телефони

Пристигнува Xperia Z4

Здружението на пензионери од Охрид и Дебрца даде отчет за сработеното во 2014 година

пензионериЗдружението на пензионери од Охрид и Дебрца даде отчет за сработеното во 2014 година.

Охридските пациенти три месеци немаат реагенси за проверка на тироксин

болницаОхридските пациенти три месеци немаат  реагенси за проверка на тироксин.

За пристаништето пред хотел Палас заинтересирани две компании

pristanisteЗа пристаништето пред хотел Палас  заинтересирани две компании.

Реакција на ВМРО ДПМНЕ на соопштението на ВМРО НП

vmro dpmneКонфузното соопштение на ВМРО- НП, во кое на контрадикторен  односно нејасен  начин се споменува името на ВМРО- ДПМНЕ  е уште еден доказ  зошто  оваа партија е на политичкото дно.

Воздржете се од употреба на оружје и пиротехнички средства за време на празниците

петардиНеовластената употреба на пиротехнички средства и оружје на јавно место представува општа опасност со која се  загразува сигурноста на сите граѓани.

Населбата Рача ќе добие плоштад

plostadВо тек се  завршните активности за изградба на мини- плоштадот во населбата Рача.

Во Охрид отстранети 23 времени објекти

мостВо Охрид отстранети  23 времени објекти.