ТВМ Дневник хронологија – со клик на насловот прегледајте го видеото

ТВМ Дневник 24.05.2024
– Ден на сесловенските просветители Св. Кирил и Методи; – ЈП Билјанини извори ќе наплатува за оштетувањето на рампите; – Детската трка Охрид ТрчаТ по трет пат ги развесели охриѓани; – Црвенкапа на 26ти мај Центар за култура Глигор Прличев во Охрид
ТВМ Дневник 23.05.2024
– Сашо Донев се одјави од општинскиот совет; – Музејот на Незлобински место кое не смее да не се посети; – Агенцијата за туризам лобира на германскиот пазар; – Во Дебрца се славеше биолошката разновидност.
ТВМ Дневник 22.05.2024
– Охридската иднина танцуваше на плоштад; – Саем за образование на Србија во Охрид; – Некои охриѓани по трет пат излегоа на гласање; – Одбележан денот Натура 2000
ТВМ Дневник 21.05.2024
– Масовната урбанизација го менува ликот на Охрид; – Семејството Талеви годинава одбележува сто години од изработка на првите охридски бисери; – Градиме нови мостови; – Одличен успех на студентите за гастрономија на ФТУ; – Во Белчишта ке се уредува речното корито.
ТВМ Дневник 20. 05.2024
– Одбележан денот на пожарникарите хероите на градот; – Пристигнаа првите туристи од Амстердам; – Лажни СМС пораки дека владата ќе исплаќа нов додаток; – Состојбата со аутизмот во Македонија е загрижувачка; – Проф.д-р Љупчо Кеверески се стекна со титулата Академик во Српската Академија за образование;
ТВМ Дневник 17.05.2024
– Мерете го вашиот крвен притисок; – НП Галичица формира клуб на млади; – Општината со конкурс бара лого;
ТВМ Дневник 16.05.2024
– Адвокатите од случајот Пендиков разочарани од судскиот систем; – Здружението на дијабетичари го подобрува животот на болните; – Утре Кардиолошки нуди бесплатни прегледи; – Македонците јадат многу солени јадења.
ТВМ Дневник 15. 05.2024
– Маларична конечно ќе се обнови; – Во Вевчани интензивно се гради; – Браво за волонтерите на Црвен Крст Охрид; – Крени глас против врсничко насилство; – Високо место за Фествалот Охридско лето во ЕФА.
ТВМ Дневник 14.05.2024
– Сајбер безбедноста во време на вештачката интелигенција; – Ќе се прегласува на едно избирачко место во Охрид; – Почина седмомесечно бебе од Вевчани; – Валон Каба нов в.д Директор на Центарот за развој на ЈЗПР
ТВМ Дневник 13.05.2024
– Пристигнаа првите холандски туристи; – Успешно заврши 14 тата Гимназијада; – 90 возила цитроен 2ЦБ од Франција викендов беа во Охрид; – Охрид трчаТ организира детска трка за првачињата; – 10 смарт табли доби ОУ Св. Климент Охридски од Охрид.
ТВМ Дневник 10.05.2024
– Предаторот охридска пастрмка ја менува исхраната; – Уште една спектакуларна вежба на припадниците на АРМ; – Дојдете во село Рамне и пробајте ја храната на Пирустија Неданоски; – Едриличари од Акватика Јахтинг во нови победи.
ТВМ Дневник 09.05.2024
– Македонија за прв пат во историјата доби жена претседател; – После 7 години чекање ВМРО се враќа на власт; – Да живее хуманоста, ден на Црвениот крст ; – Натпревар во атлетика за учениците од основните училишта
ТВМ Дневник 08.05.2024
– Македонија гласа малку повеќе на парламетарни избори; – Охриѓани се надеваат на подобра иднина; – Литијата прошета и оваа година низ Струга; – Експертите очекуваат 5 % повеќе туристи;
ТВМ Дневник 07.05.2024
– Истражување за деградацијата на Охридското езеро; – 7ми мај Ден на Македонската полиција; – Инфлацијата во април е поголема во однос на март оваа година; – Нови цени на горивата од ноќеска на полноќ.
ТВМ Дневник 06. 05. 2024.
– Каква туристичка сезона да очекуваме; – Повторно проблеми со странските туристички водичи; – Аваја со чест и знаење за народот; – Работничка партија има суштествена изборна програма;
ТВМ Дневник 03.05.2024.
– Комитетот на Унеско ја бара документацијата за хотелот кај Горица 3; – Денеска Велики петок, најтажниот ден во годината; – Радожда рибарска населба која мора да се посети; – Враќање на старата цена на осигурувањето од автоодговорност.
ТВМ Дневник 02.05.2024.
– Огромен број домашни и странски туристи во Охрид; – Пловењето со катамаран вистинска атракција за гостите во Охрид; – На 7ми мај започнуваат уписите за првачиња; – Започна исплатата на повратот на ДДВ.
ТВМ Дневник 01.05.2024.
– Ние работниците …; – Левица: да запре уценувањето на албанското малцинство при составување Влада ; – Самка Ибраимоски ги почасти охриѓани; – Марјан Гацевски ќе го враќа името на државата.
Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top