Facebook најави крај за насловите од типот “нема да верувате…”, “следуваше шок…” и слично

Овој потег на Facebook веројатно ќе ја зголеми нервозата кај медиумските издавачи

Global Challengers: „Нема големи натпреварувања без спонзори“

counter strikeСо сопствени средства, без никакви спонзорства, не може да се излезе на некое големо натпреварување, велат од охридската кантер страјк екипа.

Полски свештеник тврди дека ѓаволот му праќа смс пораки

Во една порака наводно пишувало: “нема да излезе од овој пекол”

„Нема да предизвикаме војна со Русија“

Дипломатски активности за решение

Наташа Петровиќ доби награда од Ралф Фајнс

shooting starsНа „Shooting Stars“ првпат учествува кандидат што официјалнo ја претставува Македонија.

Нема драстични промени во каматните стапки

NBMАко во првата половина од 2010 год, не се смени нешто драстично, нема да има големо намалување на каматните стапки, велат експертите по економија.

Два силни земјотреси на соломонските острови, жртви нема

Solomonski oiЗемјотрес со јачина од 7,2 степени според Рихтеровата скала во понеделник рано наутро ги погоди Соломонските острови во југозападниот дел од Пацификот, соопшти американскиот Институт за геофизика.

Нема рестрикција и зголемување на цената на водата за пиење

manometarДефиниран е просекот за потребна количина по член на семејство од страна на советите на општините Охрид и Струга.

До каде ќе се оди со Светиклиментовите награди?

академијаСе прекинува традицијата која се практикуваше години наназад. Одбележување на 8- ми декември со Свечена академија годинава нема да има!