Ознака: тепачка

Тепачка помеѓу охриѓанки на ул. „Железничка“

Post Views: 0 На 14.03.2022 година околу 09.30 часот пред деловен објект лоциран на булевар „Железничка” во Охрид нарушен е јавниот ред и мир, при што Е.В.(34) физички ја нападнала И.Н.(31), двете од Охрид. По целосно документирање на настанот ќе биде поднесена соодветна пријава – информираат од СВР Охрид.

Continue reading

МАСОВНА ТЕПАЧКА НА СКИ-ТЕРЕНИТЕ ВО МАВРОВО МЕЃУ ГОСТИВАРЦИ И КОСОВЦИ

Post Views: 0 На ски-терените во Маврово, во неделата околу 14 часот избила жестока тепачка која не била со голи раце, меѓу лица од Гостивар и неколкумина косовски државјани кои меѓусебно тешко се повредиле, јавија во САКАМДАКАЖАМ.МК очевидци на настанот кои скијале на падините.По пријавата во полиција, околу 18:15 часот полицијата привела осум лица, четворица од Гостивар: Б.Д.(29),Г.Ѓ.(25), М.Ѓ.(41) и С.Ѓ.(30), и четворица Косово: Ј.О.(27), Д.О.(30), Ф.О.(29) и А.О.(19). Во тепачката кај бачилото на галичкиот ски-лифт биле користени и скии и стапови за скијање, а две...

Continue reading

Тепачка на булеварот „Туристичка“

Post Views: 0 На 07.02.2022 година во 17:30 часот пред угостителски објект на булеварот „Туристичка” во Охрид нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Ј.С. (41), Н.А. (63) и М.Б. (58), сите од Охрид.Против нарушителите ќе биде поднесена соодветна пријава – информираше Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Continue reading

Тепачка пред угостителски објект во комплексот „Парк“

Post Views: 5 На 19.12.2021 година во 01:15 часот пред угостителски објект лоциран во комплексот „Парк” во Охрид, А.Ј. (36) од Охрид со уште неколку други лица, физички го нападнале М.Ј. (25) и неговата сопруга А.Ј. (25), двајцата од Охрид.По целосно расветлување на настанот, СВР Охрид против напаѓачите ќе поднесе соодветна пријава – информираат од СВР Охрид.

Continue reading

Тепачка на улицата „Св. Климент Охридски“

Post Views: 3 На 18.12.2021 година во 01 часот во СВР Охрид приведен е Љ.С.(46) затоа што во угостителски објект лоциран на улицата „Св. Климент Охридски” во Охрид, го нарушил јавниот ред и мир со физички напад врз Н.К.(28) и С.П.(43), сите од Охрид.По целосно документирање на настанот ќе биде поднесена соодветна пријава – информираат од СВР Охрид.

Continue reading

Тепачка пред казино на улицата „Св. Климент Охридски“ во Охрид

Post Views: 0 На 5-ти февруари 2022 година во 22:05  часот, пред казино лоцирано на улицата „Св. Климент Охридски” во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од С.Д. (23) и А.Ј. (18) врз Д.М. (19), сите од Охрид.Против напаѓачите ќе биде поднесена соодветна пријава – информираат од СВР Охрид.

Continue reading

Тепачка во казино на улицата „Партизанска“ во Охрид

Post Views: 0 На 23.01.2022 година во 07.30 часот, во казино на улицата „Партизанска” во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Ж.Р.(32) врз Б.Х.(23), двајцата од Охрид.Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава – информираат од СВР Охрид.

Continue reading

Тепачка на улицата „7-ми ноември“ во Охрид

Post Views: 0 На 29.11.2021 година во 14.20 часот, пред продажен објект лоциран на улицата „7-ми ноември” во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од А.М.(36) врз А.Б.(22), двајцата од Охрид.Напаѓачот е повикан во СВР Охрид и против него ќе биде поднесена соодветна пријава – информираат од СВР Охрид.

Continue reading

tepacka

Турското собрание, стана ринг

Post Views: 0 За време на утринската седница на Големото народно собрание на Република Турција дојде до тепачка помеѓу пратениците од главната опозициска Републиканска народна партија и владеачката Партија на правдата и развојот. До конфликтот во турскиот парламент дојде за време на расправата за предлог измените и дополнувањето на законите од областа на образованието, а после жестоката расправа дојде и до физичка пресметка помеѓу неколку пратеници. Неколкумина од нив се здобија со полесни повреди, а еден пратеник на опозицијата поради крварењео до носот беше пренесен во...

Continue reading

tepacka

ФОТО: Тепачка во италијанскиот парламент

Post Views: 0 Наместо за работа италијанските пратеници се фатија за гуша, и тоа буквално.Пратениците расправаа за предложените реформи на пензискиот систем и барањето за подигнување на старосната граница за пензионирање од 65 на 67 години, по што тие почнаа да си разменуваат навреди и тупаници преку пратеничките клупи.Страстите најмногу се разгореа кога еден од пратениците на Северната лига, која е дел од владејачката колиција во земјата, побара оставка од спикерот на парламентот Џанфранко Фини поради тоа што во едно интервју на телевизија, со доза на сарказам рекол дека...

Continue reading

Тепачка меѓу охриѓани, фатен крадец со украденото

Post Views: 0 На 06.03.2022 година во 01.20 часот, во угостителски објект лоциран на спортскиот центар „Билјанини извори” во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со карање и викање, а потоа пред објектот, со физичка пресметка помеѓу И.С, С.К., С.К., и М.Џ., сите од Охрид од една и неколку други лица, од друга страна. Се преземаат мерки за нивно пронаоѓање и целосно расветлување на настанот.На 05.03.2022 година околу 15 часот, во СВР Охрид приведен е Н.С.(38) од Охрид. При извршен преглед, полициските службеници пронајдоа повеќе прооизводи што тој претходно ги одзел...

Continue reading

Тепачка во Горенци

Post Views: 0 На 27.10.2021 година во 19,35 часот, во СВР Охрид пријавен е нарушен јавен ред и мир, семејна расправија и физичка пресметка помеѓу М.Б.(49) од селото Горенци, општина Дебарца и А.Б. (27) од една и Р.Б. (24), од друга страна.По целосно расчистување на настанот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава – информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.  

Continue reading

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top