Јан 7, 2011

Јан 7, 2011

Дастин Хофман доби 7,5 милиони за пет дена работа

Луѓето од „Јуниверзал“ во последен момент се решиле да преснимат некои сцени, во кои секако бил и Хофман, па практично му дале на актерот сам да си ја определи цената. За разлика од 73 годишната холивудска ѕвезда, останатите за филмот исто така беа наградени со милионски суми. Така, Бен Стилер и Роберт Де Ниро земале по 20 милиони, а Овен Вилсон и Барбара Стрејсенд успеале да се исценкаат само за седум милиони долари. Џесика Алба е најсиромашна на списокот, со три милиони долари.За какви и бројки да се работи, тимот на Јуниверзал ја има својата математика. Иако филмот од критичарите не беше…

Јан 6, 2011

Кога вредни рачиња ќе се сложат

Мразот снегот и температурата под нула не им можат ништо на вредните Кинези. Во градот Харбин во североисточна Кина од снег и мраз стотици вредни раце подигнуваат град во реални димензии. Кинезите со својот чудесен Фестивал на снегот и мразот секоја година привлекуваат и по неколку милиони туристи. Голем број од нив се парови од САД, Русија, Јапонија, Канада и Виетнам кои го посетуваат овој фестивал за да го кажат судбоносното „да“ на температура од -16 степ. Целзијусови. Прекрасните склуптури од мраз како и репликите на славни градби го одземаат здивот. А во совршена состојба ќе бидат о…

Јан 3, 2011

Во тренд ќе бидат мали гради

Како што се менуваат трендовите во облеката, така секоја година се менуваат и трендовите на најпожелна големина на женски гради. Според истражувањата направени врз основа на навиките при купување градници, 2011-та ќе биде година на мали гради.Научниците тврдат дека промените во преференците на градници најчесто се менуваат на секоја втора година, а врз вкусот најчесто влијаат бројните реклами, славните актерки, пејачки и манекенки.По годините на големи гради и силиконски имплантанти во 2011-та се очекува малите гради повторно да бидат актуелни. Сепак, истражувањата покажуваат дека бујното д…

Јан 3, 2011

Според NASA „2012“ е најлош филм

Според весникот „Сандеј тајмс“, научниците оценуваат дека е невозмозно честичките што експлозиите на Сонцето ги донеле на Земјата да предизвикаат земјотреси, цунами и ресцепување на континентите како што е прикажано во филмот „2012“.Авторите, според експертите од НАСА сакале само да заработат пари на стравот на суеверните луѓе околу претскажувањето на Маите за крај на светот во 2012 година.Дел од листата најлоши филмски остварувања е и популарниот филм „Армагедон“ од 1998 година, како и филмот „Вулканот“ од 1997 година.Позитивни оценки и пофалби за својот реален приод од експретите на НАСА …

Јан 1, 2011

Трансформации кои ја одбележаа 2010та

Славните личности секогаш се менуваат. Во нивните измени доста помагаат фотошопот, пластичната хирургија, стилистите и шминкерите. Некои ѕвезди се изменуваат до тој степен што некогаш неможеме ни да ги познаеме.КЕЛИ ОЗБОРНРИЈАНАЏЕНИФЕР ХАДСОНГОЦА ТРЖАНСЕКА АЛЕКСИЌ{loadposition content9}
Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top