Јавен ред

Стружанец дивеел пред локал

Стружанец го нарушил јавниот ред и мир со викање и непристојно однесување пред угостителски објект во Струга.
 |  инфодеск  | 

На 06.03.2022 година во 23.50 часот, пред угостителски објект лоциран на улицата „Владо Малески” во Струга, нарушен е јавниот ред и мир со викање и непристојно однесување извршено од И.М.(33) од Струга.

Тој е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава – информираат од СВР Охрид.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top