Tag: Бекам

Bekamovi

Бекамови, сепак ќе останат „commoners“

Со месеци кружеа гласини дека Бекамови ќе добијат благороднички титули, поради успесите на Дејвид во фудбалот, како и тоа дека помогнал во организирањето на ОИ во Лондон. Но, Кралскиот комитет одлучи дека познатата двојка сè уште не е достојна за таков чин. Со месеци кружеа гласини дека Бекамови ќе добијат благороднички титули, поради успесите на Дејвид во фудбалот, како и тоа дека помогнал во организирањето на ОИ во Лондон. Но, Кралскиот комитет одлучи дека познатата двојка сè уште не е достојна за таков чин. Дејвид и Викторија Бекам сепак нема да добијат титула Сер односно Лејди. Иако беа...

Continue reading

jenifer lawrence and ryan gossling

„Најжешките“ актери за 2013

Магазинот “DigitalSpy” ги прогласи актерите Рајан Гослинг и Џенифер Лоренс за најсекси славни личности во 2013 година, според анкетата во кои учествуваа неколку десетици илјади читатели. Магазинот “DigitalSpy” ги прогласи актерите Рајан Гослинг и Џенифер Лоренс за најсекси славни личности во 2013 година, според анкетата во кои учествуваа неколку десетици илјади читатели. Поранешниот дечко на Ева Мендез и оскаровката и ѕвезда на филмот “The Hunger Games”, зад себе ги оставија Дејвид Бекам, односно Скарлет Јохансон. Убавата Џенифер минатата година беше прогласена...

Continue reading

David Beckam

Крај на кариерата на Дејвид Бекам

Соиграчите го прегрнуваа, а солзите не можеше да ги запре. Соиграчите го прегрнуваа, а солзите не можеше да ги запре. Доби овации на “Паркот на принцовите“, а потоа и голема “татковска“ прегратка од Анчелоти. Дејвид Бекам и официјално ја заврши фудбалската кариера. Дејвид Бекам заврши една голема фудбалска кариера. Во 81-та мин. четвртиот судија го подигна знаменцето за извршување замена со бројот 32, тоа значеше дека после 20 години оди во заслужена пензија. Бекам беше заменет од Лавеци. Во богатата кариера ја освои Лигата на шампионите со Манчестер Јунајтед во 1999-та година, а потоа и титулата...

Continue reading

hot men

Се согласувате ли со листата најсексипилни мажи на светот?

Кога би морале да одберете еден познат маж и да му ја доделите титулата најсекси фраер на светот, кој би бил тоа според вас? Одговорот на ова прашање го објави списанието „Heat“ а ласкавата титула ја понесе Дејвид Бекам. Кога би морале да одберете еден познат маж и да му ја доделите титулата најсекси фраер на светот, кој би бил тоа според вас? Одговорот на ова прашање го објави списанието „Heat“ а ласкавата титула ја понесе Дејвид Бекам. Факторите за кои се водело сметка при рангирањето биле: талент, сексапил, стил, карактер.Еве ја листата на „Heat“:1. David Beckham2. Ryan Gosling3. Ryan Reynolds4....

Continue reading

kejt hats

Војводка на шеширчињата

Војводката од Кембриџ, Кејт Мидлтон е прогласена за жена со најубави шешири за 2011 година од страна на „Асоцијацијата на шешири“. Војводката од Кембриџ, Кејт Мидлтон е прогласена за жена со најубави шешири за 2011 година од страна на „Асоцијацијата на шешири“.Но, тоа не треба да не чуди бидејќи уште додека беше верена со принцот Вилијам таа се закити со титулата личност со стил за 2010 година. Некои пак тврдат дека шеширите се почесто се во тренд како и во Америка токму поради Кејт, со што е познат како „ефектот Кејт“.„Асоцијацијата на шешири“ е основана во 1908 година, а пред Кејт за личности...

Continue reading

Beckham

Дејвид Бекам доби награда за животно дело

Дејвид Бекам доби награда за животно делоДејвид Бекам е овогодинешниот добитник на наградата за животно дело, која ја доделува спортската редакција на BBC. Наградата на Бекам му ја врачи лично сер Боби Чарлтон. Дејвид Бекам доби награда за животно делоДејвид Бекам е овогодинешниот добитник на наградата за животно дело, која ја доделува спортската редакција на BBC. Наградата на Бекам му ја врачи лично сер Боби Чарлтон. Говорот на Бекам бил навистина емoтивен и трогателен. Тој не можел да ги додржи своите солзи при држењето на говорот. “Секако дека сакам да и се заблагодарам на својата сопруга...

Continue reading

Beckham

Бекам ќе биде тренер

Дејвид Бекам најверојатно ќе го има своето деби како тренер, селекторот Фабио Капело сака англиската ѕвезда да биде заедно со него на Светското првенство. Поради познатата повреда, Дејвид Бекам нема да може да настапи на Светското првенство како фудбалер, но веројатно ќе патува во Јужна Африка. Доколку ја прифати понудата на Капело, Бекам заедно со Стујарт Пирс и останатите тренери во репрезентацијата ќе биде дел од стручниот штаб на Гордиот Албион на Светското првенство. Бекам нема да патува со репрезентацијата на тренинг кампот во Австрија, бидејќи ќе биде на рехабилитација од повредата. Но,...

Continue reading

Beckham

Бекам ја скинал ахиловата тетива

Најпопуларниот фудбалер во моментов, Дејвид Бекам може да не настапи на Светското првенство во Јужна Африка. Иако тој нема гаранција за место во составот на Фабио Капело, вчеравечер фудбалерот на Милан најверојатно ја скинал ахиловата тетива и сериозно си го загрози настапот на Мундијалот. Бекам се повреди без дуел во самиот финиш од мечот, и првите претпоставки беа дека се работи за истегнување на задната ложа, но подоцна „Скај Италија“ објави дека се работи за друга повреда. Според клупските лекари, Бекам веќе денеска ќе замине во Финска на операција по што ќе биде познато колку ќе паузира...

Continue reading

Beckham

Бекам е емотивен пред претстојниот дуел од ЛШ

Дејвид Бекам  нема да се радувал на “Олд Трафорд” во случај на победа на Милан во претстојниот дуел со Манчестер Јунајтед. Дејвид Бекам им порачал на навивачите на Манчестер Јунајтед дека нема да се радува на “Олд Трафорд” во случај на победа на Милан во претстојниот дуел од Лигата на Шампионите. “Некогаш не можеш против емоциите кога ќе постигнеш гол, но мислам дека нема да се радувам. Ги почитувам и навивачите и клубот.” – изјавил Бекам. Англискиот репрезентативец по неколку години пауза на 10 март се враќа на Театарот на соништата и од ждрепката за...

Continue reading

  • 1
  • 2


© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top