Воска Спорт славеше на градското дерби против Охрид

Воска Спорт славеше на градското дерби против ГФК Охрид Лихнидос со резултат 1:0. Изаир Емини го постигна победничкиот гол од пенал во 95-та минута.

 |   |

Изаир Емини е херојот на Воска Спорт. Се играше 95.минута кога капитенот на Воска успеа од пенал да погоди за победа од 1:0 на неговиот тим против Охрид во градското дерби.

Ова се златни бодови на Воска Спорт, посебно ако се знае дека и Вардар славеше против Тетекс.

Инаку по мечот во Охрид, каде на трибините на “Билјанини Извори“ имаше одново доста публика, дојде до мал инцидент каде “гостите“ имаа што да му кажат на судијата Боби Величков, веројатно незадоволни од тоа дека во последните секунди од мечот досуди пенал за “домашниот“ состав.

ТАБЕЛА

Силекс 43, Воска 38, Вардар 33, Тетекс 24, Гостивар 21, Кораби 20, Беса 17, Велешта 17, Охрид 16, Кадино 6.