временска прогноза

Утринава најстудено на Попова Шапка, -14 степени

Најстудено утринава било на Попова Шапка. Измерени се -14 степени и 72 сантиметри снег.
утринава најстудено на Попова Шапка

Најстудено утринава било на Попова Шапка. Измерени се -14 степени.

Потоа следуваат Маврови Анови, Kрушево со -10, -6 во Берово, -5 во Крива Паланка и Претор, -4 во Охрид, Битола, Прилеп, Тетово, Виница. -3 Скопје Петровец, Куманово, -2 Скопје Зајчев Рид, Штип, -1 Струмица, 0 Демир Капија, Дојран, 1 Гевгелија.

Во Попова Шапка измерени се 72 сантиметри снег, по што следуваат Крушево 66 сантиметри, Маврови Анови 57 сантиметри, Ѓуриште 35 сантиметри, 26 сантиметри во Пожаране, 10 во Битола, 1 во Берово.

Времето денеска променливо облачно и студено со умерен ветер, а вдолж Поварадрието повремено засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе се движи во интервал од 0 до 8 степени.

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top