Categories
Сцена & Муабети

За време на сексот, подобро молк

sepotenjeЛинда Фиорентино еднаш изјави дека „сексот е една толку обична работа“, а некои од мажите никако да  научат дека најубаво е да молчат па со тоа доаѓа до непотребни компликации.

Categories
Охрид

Семеен ручек во ресторант, pro et contra

ретсоранПоголемиот дел  охриѓани ретко се одлучуваат за семеен  ручек во ресторант. Мислењата за  таквата причина се поделени.

Categories
Охрид

За зетот и невестата…

vencavkaОтвореното писмо од една револтирана охриѓанка до Градоначалникот, Г-дин Александар Петрески.

Categories
Сцена & Муабети

Техники за релаксација

jogaВи претставуваме три техники за релаксирање кои можат да ја намалат тензијата на мускулите и да го намалат ефектот на стресот.

Categories
Свет

Избрани новите непостојани членки во Советот за безбедност на ОН

sediste UNИзбрани се петте нови непостојани држави членки на Советот за безбедност на Обединетите нации за периодот 2009-2010 година.

Categories
Сцена & Муабети

За се е виновна Бриџит Џоунс

Rene ZelvegerГенерацијата на жени-кариеристки, по примерот на хероината на популарниот роман и филм – Бриџит Џоунс, го води британското општество во пропаст.

Categories
Охрид

“Спорт за сите, сите за спорт“

sport za siteПод мотото “Спорт за сите, сите за спорт“  утре ќе се одржи првиот отворен спортски ден во Охрид. Граѓаните ќе можат да уживаат во презентацијата на повеќе од 20 спортски дисциплини кои се негуваат во градов, а при тоа и да конзумираат здрава храна.

Categories
Спорт

Њу Јорк Никс повторно со Патрик Јуинг

Патрик Јуинг, еден од најдобрите кошаркари на сите времиња го одбележа играњето на Њу Јорк Никс.

Categories
Сцена & Муабети

Ана Курникова се разголи за „Максим“

Руската тенисерка, Ана Курникова еднакво позната по своите успеси на земјените терни и врската со латино пеачката ѕвезда, Енрике Инглесијас го покажа своето прекрасно тело ви списанието „Максим.“