Categories
Сцена & Муабети

Мајкл Даглас повторно ќе биде Гордон Геко

Michael DouglasХоливудскиот актер Мајкл Даглас ќе ја репризира после 20 години ја игра улогата на бескрупулозниот банкар Гордон Геко, лик од филмот „Wall street“.

Categories
Спорт

Мајк Тајсон повторно во рингот

Majk TajsonПоранешниот светски првак во тешка катергорија Мајк Тајсон повторно се качи на рингот.

Categories
Сцена & Муабети

Ивана Трамп се разведе…повторно

Ivana TrumpИвана Трамп (60), екс сопруга на тајкунот Доналд Трамп го оконча 4-тиот брак со младиот Росано Рубиконди.

Categories
Сцена & Муабети

Џоди Фостер повторно сингл

Jodie FosterДвојанта оскаровка која со години вешто го криеше својот приватен живот од очите на јавноста, сега повторно во центар на внимание.

Categories
Струга

Струшкиот „Кванташки пазар“ повторно депонија

kvantashki pazarПродавачите, отпадоци и овошје фрлаат на секаде.

Categories
Сцена & Муабети

Џејн Фонда се мажи….повторно

Jane Fonda71 година се совршена возраст за нов почеток.

Categories
Охрид

Плоштадот ќе добие нов лик…повторно

plostadОд локалната самоуправа најавуваат враќање на стариот камен на делот кај споменикот на Св Климент.

Categories
Свет

Напредок во преговорите за повторно соединување на Кипар

znameЛидерите на грчката и турската заедница на Кипар постигнаа значаен напредок во преговорите за повторно соединување на таа поделена островска држава.

Categories
Сцена & Муабети

Ријана никако да научи

RijanaКако да не и беше доволен ќотекот и целата медиумска фама, па се врати по уште малку.

Categories
Струга

Струшките советници се фатија за работа, повторно!

dupГо подржаа предлогот на градоначалникот Рамиз Мерко, да се започне со градба на новото средно училиште.