Tag: kariera

Guti

За Гути саботното суперкласико последно во кариерата

Хозе Марија Гутиерез, или попознат како Гути во сабота ќе го игра последното големо шпанско суперкласико во кариерата, откако објави дека во јуни си заминува од Реал Мадрид. Хозе Марија Гутиерез, или попознат како Гути во сабота ќе го игра последното големо шпанско суперкласико во кариерата, откако објави дека во јуни си заминува од Реал Мадрид Гути, кој има 33 години во Реал е од 1995 година. – Ова дефинитивно е мое последно класико. Сега не гледам никаква можност да продолжам. Решив да си одам – рече Гути, кој има уште една година од договорот. Тој најави дека уште две години ќе...

Continue reading

Ronaldo

Роналдо ќе се збогува од фудбалот

Роналдо Луис Назарио де Лима, 33-годишниот напаѓач на бразилски Коринтијанс, денеска го продолжи договорот со клубот од Сао Паоло за година дена, поточно до крајот на 2011 година. Роналдо Луис Назарио де Лима, 33-годишниот напаѓач на бразилски Коринтијанс, денеска го продолжи договорот со клубот од Сао Паоло за година дена, поточно до крајот на 2011 година. По неговиот истек најдобриот фудбалер на светото во изборот на ФИФА за 1996, 1997 и 2002 година има намера да ги закачи копачките на клин. Тоа значи дека бразилските љубители на фудбалот во неговите настапи ќе можат да уживаат уште две цели...

Continue reading

Nikolai Davidenko

Круна на кариерата на Давиденко

Рускиот тенисер Николај Давиденко во финалето на TP World Tour Finals во Лондон го совлада Хуан Мартин дел Потро со 6-3, 6-4 по еден час и 24минути игра. Рускиот тенисер Николај Давиденко во финалето на TP World Tour Finals во Лондон го совлада Хуан Мартин дел Потро со 6-3, 6-4 по еден час и 24минути игра. Потполно заслужено седмиот тенисер на светот Давиденко стигна до својот прв трофеј на завршните турнири каде се натреваруваат осумте најдобри тенисери на светот, кој за прв пат се одржаа во Лондон и О2 Арената. Минатата година Давиденко на тогашниот Мастерс Куп во Шангај играше финале, но...

Continue reading

Федерер новопечен татко

Рожер Федерер ги објави првите фотографии на неговите близначки на интернет. На својот Фејсбук акаунт, Федерер се заблагодари на пријателите и фановите за сите добри пораки додавајќи дека “девојките и мајката се многу добро”. Федерер на фотографијата е со својата сопруга Мирка и со децата, а фотографијата ја направил неговиот татко. Шарлин Рива и Мајла Роуз беа родени на 23 јули во “најдобриот ден” во животот на Федерер. Швајцарскиот светски број 1 ќе се врати на тенисот на Роџерс Купот во Монтреал почнувајќи од 10 август, иако се очекуваше тој да го пропушти турнирот....

Continue reading

logo

Воведување на систем на кариера во новиот Закон за внатрешни работи

Јавна трибина на тема “Воведување на систем на кариера во новиот Закон за внатрешни работи“ ќе биде одржана денеска во Центарот за обука во Идризово. Јавна трибина на тема “Воведување на систем на кариера во новиот Закон за внатрешни работи“ ќе биде одржана денеска во Центарот за обука во Идризово. Нејзината цел како што се наведува во лиферуваното соопштение од еден од организаторите Полицискиот синдикат е посеопфатно информирање на членовите на МПС, на вработените во МВР околу новините вградени во новиот закон. На трибината фокус ќе биде ставен на хоризонталното и вертикално напредување во...

Continue reading

Adriano

Роналдо на помош кај Адријано

Бразилскиот фудбалски ас Роналдо изјави дека сака да му помогне на својот сонародник фудбалерот на Интер Адријано да ја надмине кризата поради која одлучи привремено да ја прекине кариерата. Бразилскиот фудбалски ас Роналдо изјави дека сака да му помогне на својот сонародник фудбалерот на Интер Адријано да ја надмине кризата поради која одлучи привремено да ја прекине кариерата. – Ова за Адријано е исклучително тежок период и ќе направам се што е во моја моќ за да му помогнам да го помине. Сакам да зборувам со него насамо, без присуство на оние кои само сакаат да го осудуваат, рече Роналдо....

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top