Tag: врбјани

Едно лице загина во сообраќајната несреќа кај Врбјани

На 25.07.2021 во 18.20 часот во СВР Охрид пријавена е сообраќајна незгода на магистралниот пат Охрид- Кичево, во близина на село Врбјани – општина Дебрца, помеѓу патничко моторно возило „фолксваген голф” со струшки регистарски ознаки, управувано од Г.Р.(61) од село Долна Белица, струшко и патничко моторно возило „тојота корола” со охридски регистарски ознаки, управувано од Б.Б.(64) од Охрид. На местото на незгодата починал Г.Р., додека со тешки телесни повреди се здобиле Б.Б., неговиот сопатник С.Б.(62) од Охрид и шестгодишно дете, сопатник во патничкото моторно возило „фолксваген...

Continue reading

Прекин на сообраќајот кај Врбјани поради минирање

Поради изведување градежни работи (минирање) на патниот правец Охрид-Кичево, на делницата од „Пресека“ до село Врбјани, сообраќајот денеска ќе биде во прекин во двата правци, информираат од АМСМ. Поради изведување градежни работи (минирање) на патниот правец Охрид-Кичево, на делницата од „Пресека“ до село Врбјани, сообраќајот денеска ќе биде во прекин во двата правци, информираат од АМСМ. Додаваат дека сообраќајот на овој патен правец ќе биде во прекин во периодот помеѓу 12:00 и 15:00 часот во времетраење од 15 до 20 минути.  

Continue reading

ТАМПОНИРАНИ ПОВЕЌЕ ЛОКАЛНИ УЛИЦИ ВО ВРБЈАНИ И БРЕЖАНИ

Во Општина Дебрца во тек се градежни активности околу тампонирање на најоштетените и најнепристапни локални улици во селата Врбјани и Брежани. Во Општина Дебрца во тек се градежни активности околу тампонирање на најоштетените и најнепристапни локални улици во селата Врбјани и Брежани. Според Градоначалникот Игор Трајкоски, со овој градежен зафат се потврдуваат напорите на општината за подобрување на животот на жителите на целата територија. Станува збор за тампонирање на две локални улици во село Врбјани, со ширина од 3 метри и вкупна должина од 600 метри, како и тампонирање на една локална...

Continue reading

Минирање кај Врбјани, сообраќајот во краток прекин

Сообраќајот на патниот правец А2 Кичево-Охрид по планинскиот превој „Пресека“ кај село Врбјани денес ќе биде во прекин поради изведување работи на пат – минирање. Сообраќајот на патниот правец А2 Кичево-Охрид по планинскиот превој „Пресека“ кај село Врбјани денес ќе биде во прекин поради изведување работи на пат – минирање. Како што соопштија од ЈП „Македонија пат“, прекинот во сообраќајот ќе биде во периодот помеѓу 13:00 и 16:00 часот во траење од околу 15-20 минути.  

Continue reading

знак

Поради минирање прекин на сообраќајот на патот Охрид-Кичево кај селото Врбјани

Од Авто Мото Сојузот на Македонија информираат дека утре ќе има прекин на сообраќајот на патот Кичево – Охрид. Од Авто Мото Сојузот на Македонија информираат дека утре ќе има прекин на сообраќајот на патот Кичево – Охрид. Ќе се работи на патот на делницата помеѓу планинскиот превој Пресека и селото Врбјани. Прекинот ќе биде поради извршување градежни работи на патот помеѓу 12 и 14 часот.  

Continue reading

pat

Ново минирање кај Врбјани

Денес, 17.02.2016 година, од 13:00 до 15:00 часот во времетраење од 15 до 20 минути ќе има прекин на сообраќајот на патниот правец Охрид-Кичево. Денес, 17.02.2016 година, од 13:00 до 15:00 часот во времетраење од 15 до 20 минути ќе има прекин на сообраќајот на патниот правец Охрид-Кичево. Прекинот е поради изведување на градежни работи (минирање) на овој патен правец и ќе се случува кај месноста Врбјани.  

Continue reading

znak

Минирање кај село Врбјани

Градежни работи причина за краткотраен прекин на сообраќајот на патниот правец Охрид-Кичево. Градежни работи причина за краткотраен прекин на сообраќајот на патниот правец Охрид-Кичево. На 21.12.2015 година на патниот правец А2 Кичево – Охрид, поточно кај Пресека – с.Врбјани, поради изведување работи на пат (минирање) во периодот од 12:30 – 14:30 часот сообраќајот ќе биде во прекин околу 15 минути.  

Continue reading

znak

Минирање кај Пресека-Врбјани

Од АМСМ информираат дека денес 13.112015 поради изведување работи на пат со минирање, на патниот правец А2 Охрид-Кичево на делот помеѓу Пресека – село Врбјани, ќе има прекин на сообраќајот. Од АМСМ информираат дека денес 13.112015 поради изведување работи на пат со минирање, на патниот правец А2 Охрид-Кичево на делот помеѓу Пресека – село Врбјани, ќе има прекин на сообраќајот. Според најавите, сообраќајот ќе биде во прекин во интервали од 15 – 20 минути во периодот од 13 до 15 часот.  

Continue reading

znak

Минирање помеѓу Пресека и Врбјани

Поради изведување работи на пат со минирање, на патниот правец А2 Охрид-Кичево на делот помеѓу Пресека – село Врбјани, денеска ќе има прекин на сообраќајот. Поради изведување работи на пат со минирање, на патниот правец А2 Охрид-Кичево на делот помеѓу Пресека – село Врбјани, денеска ќе има прекин на сообраќајот. Според најавите, сообраќајот ќе биде во прекин во интервали од 15 – 20 минути во периодот од 14 до 16 часот.  

Continue reading

  • 1
  • 2


© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top