Дора Бакојани

Најавена средба на Дора Бакојани со Метју Нимиц во Њујорк

Дора БакојаниГрчкиот министер за надворешни работи Дора Бакојани на 27 септември ќе отпатува за Њујорк, каде ќе присуствува на заседанието на Генералното собрание на ОН.

Грчкиот министер за надворешни работи Дора Бакојани на 27 септември ќе отпатува за Њујорк, каде ќе присуствува на заседанието на Генералното собрание на ОН.

Dora BakojaniКако што соопшти грчкото Министерство за надворешни работи, на 28 септември Бакојани ќе се сретне со посреднкиот на ОН во преговорите за спорот околу името меѓу Македонија и Грција, Метју Нимиц.
За време на престојот во Њујорк, меѓу останатите, предвидени се и средби на Бакојани со генералниот секретар на ОН, Бан Ки-мун, со американскиот државен секретар Хилари Клинтон и со шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров.

{loadposition content9}

bakojani, Jork, Nimic, Nju, sredba, Бакојани, Јорк, Нимиц, Њѕ, средба

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *© All rights reserved. Powered by Портал ТВМ.
Back to Top