Загина едно лице во сообраќајна несреќа кај Св. Еразмо

Едно лице загина, а три се повредени во тешката сообраќајна несреќа која се случи попладнево околу 14 часот и 30 минути кај Свети Еразмо.

Едно лице загина, а три се повредени во тешката сообраќајна несреќа која се случи денес околу 14 часот и 30 минути кај манастирот Св. Еразмо, на магистралниот пат Охрид-Подмолје-Кичево.

Несреќата се случила помеѓу три патнички возила и едно товарно возило-камион, а причинета е голема материјална штета. 

Повредените лица се префрлени во болницата „Св. Еразмо“ во Охрид.

 

фото: ТППЕ Охрид Пожарна

едно, Еразмо, загина, лице, несреќа, СВ, сообраќајна

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *© All rights reserved. Powered by Портал ТВМ.
Back to Top