Охриѓанец ја претепал сопругата, ресенчанец фатен со марихуана-СВР Билтен

На 28.07.2021 во 21.25 часот на ул.„Димитар Влахов” во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишија од слобода А.К.(31) од Ресен. При контрола во патничкото возило „фолксваген голф”, со охридски регистарски ознаки, кое го управувал,  пронајдена и и одземена е марихуана и прашкаста материја. Тој е приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 29.07.2021 година околу 01 часот, З.Р.(51) од Охрид, во семејниот дом, физички ја нападнал неговата сопруга која, се здобила со телесни повреди. Напаѓачот е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

билтен, ја, марихуана, охриѓанец, претепал, ресенчанец, СВр, сопругата, фатен

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *© All rights reserved. Powered by Портал ТВМ.
Back to Top