kluc

Непознат идентитетот на давеникот чие тело беше пронајдено утрово

klucНепознат идентитетот на лицето чие безживотно тело утрово беше извлечено од водите на езерото.

Телото е видено од граѓанин на оддалеченост од околу 5 метри од платформата на еден угостителски објект во централното градско подрачје каде длабочината на езерската вода е околу 2 метри.

Се работи за машко лице од близу 25 годишна возраст, со кратка коса и висина од 180 сантиметри. Во моментот на пронаоѓањето бил облечен во сини фармерки во кои имало еден клуч, најк патики, бела кошула со долги ракави а под неа германски спортски дрес. На местото на настанот увид изврши јавен обвинител и полициски екипи. На безживотното тело не се забележани траги на насилство а во текот на денов ќе биде извршена обдукција, информираат од СВР Охрид.

kluc

Екипи на СВР Охрид интензивно работат на утврдување на идентитетот на удавеното лице. Се молат граѓаните секоја корисна информација да ја достават до СВР Охрид или на телефонот 192.

безживотното, Бела, долги, дрес, екипи, идентитетот, изврши, јавен, кошула, лице, метри, непознат, обвинител, Охрид, полициски, ракави, СВр, тело, увид, утрово

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *© All rights reserved. Powered by Портал ТВМ.
Back to Top