Tag: shto

Lionel Mesi

Лионел Меси знае што сака

Аргентинскиот фудбалски ас Лионел Меси повторно ја отфрли тезата дека повеќе сака да освојува трофеи и да игра за Барса отколку за Аргентина. Аргентинскиот фудбалски ас Лионел Меси повторно ја отфрли тезата дека повеќе сака да освојува трофеи и да игра за Барса отколку за Аргентина. Иако има само 22 години, Меси во кариерата веќе има освоено голем број на клубски трофеи, три наслови шпански првак, два од Лигата на шампионите, еден Куп на кралот како и многу индивидуални награди. Но во разговор за аргентинската телевизиска мрежа ТуЦ Спортс објасни дека би си сменил сите свои трофеи со освојување...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top
Ad