Езерото да не се дава под концесија!

Borce StojanoskiЕкологистите бараат – крај за рибокрадците кои во моментов владеат со езерото.

Од лидерската средба во понеделник не треба премногу да се очекува

Antonio MilisoskiВо врска со вчера изнесениот став на СДСМ за името, Милошоски истакна дека недостаток е што оваа партија секое полугодие има различен став.

За се е виновна Бриџит Џоунс

Rene ZelvegerГенерацијата на жени-кариеристки, по примерот на хероината на популарниот роман и филм – Бриџит Џоунс, го води британското општество во пропаст.

Апартманот на покојниот актер Хит Леџер се издава

Апартманот во Њујорк каде што актерот Хит Леџер минатата година беше пронајден мртов се издава.

Ана Курникова се разголи за „Максим“

Руската тенисерка, Ана Курникова еднакво позната по своите успеси на земјените терни и врската со латино пеачката ѕвезда, Енрике Инглесијас го покажа своето прекрасно тело ви списанието „Максим.“

Се намалува разликата меѓу Обама и Меккејн

Предноста на аемриканскиот претседателски кандидат на Демократската партија Барак Обама се намалува во однос на неговиот политички оонент од Републиканската партија Џон Меккејн.