Нетанјаху го откажа учеството на средбата на врвот за нуклеарна безбедност

Netanjahu Иран ќе биде главна тема на светската средба врвот за нуклеарна безбедност во Вашингтон на 12 и 13 април, изјави портпаролот на Стејт департментот Филип Кроули.

Манчестер Сити се откажа од Ето

Samuel EtoАнглискиот фудбалски премиерлигаш, Манчестер Сити објавил дека се откажале од идејата во своите редови да го ангажираат Самуел Ето.

Косовскиот претседател ја откажа посетата на Македонија

Fatmir SejdiuПретседателот на Косово Фатмир Сејдиу ја откажа посета на Македонија, предвидена за денеска, соопшти синоќа неговиот кабинет.

Батон се откажа од 15 милиони фунти

Jenson ButtonСамо за да го спаси тимот од големите финансиски проблеми и воедно да си осигура место во него Џенсон батон се одрече од голем дел од својата плата.

Карлос Слим се откажа од Хонда

Karlos SlimМексиканскиот милијардер Карлос Слим вечерва ги демантираше информациите дека ќе стане сопственик на Формула еден тимот Хонда, кој минатиот месец се откажа од понатамошното учество во Формула еден шампионатот.

Серена се откажа од Хофман купот

Serena VilijamsАмериканската тенисерка, Серена Вилијамс се откажа од традиционалното екипно натпреварување, Хофман купот, поради повреда на бутниот мускул.

„Милан“ се откажа од ловот на Адебајор

Раководството на фудбалскиот клуб „Милан“ се откажа од ловот на Имануел Адебајор од „Арсенал“ и Андреј Шевченко од „Челзи“.