Милан изгуби на домашен терен во ЛШ

Liga na shampioniMинимална предност по првите мечеви од осмина финалето во Лигата на Шампионите имаат Манчестер Јунајтед и Олимпик Лион.

Бекам е емотивен пред претстојниот дуел од ЛШ

BeckhamДејвид Бекам  нема да се радувал на “Олд Трафорд” во случај на победа на Милан во претстојниот дуел со Манчестер Јунајтед.

Бекам сиигурен дека ќе заврши во Милан

Dejvid BechkamГолемата англиска и воедо светска фудбалска ѕвезда изрази увереност дека ќе ја продолжи својата кариера во Милан.

Галакси го пушти Бекам во Милан

David BeckamАнглиската ѕвезда веќе долго време не крие дека повторно сака да го облече дресот на Росоњерите, а сегашниот негов клуб Лос Анџелес Галакси кој што долго време не сакаше да чуе за тоа најпосле се согласи да го пушти под наем во италијанскиот гигант.

Пандев во Интер

Goran pandevМенаџерот на Интер, Хозе Мурињо, потврди дека е заинтересиран за нашиот репрезентативец. Доколку не се најде во моментов заеднички договор со Лацио, тогаш Пандев од 1. јануари 2010 се сели во Милано.

Берлускони го продава Милан?

Silvio BerlusconiИталијанскиот фудбалски гигант Милан, во сопственост на премиерот на Италија Силвио Берлускони, наскоро би можел да добие нов сопственик.

Три холанѓани во Милан

logoСедумкратниот европски шампион Милан е заинтересиран за холандското репрезентативно трио Весли Снијдер, Рафаел Ван дер Варт и Арјен Робен, најавија италијанските медиуми, само еден ден откако Реал Мадрид ги стави на трансфер-листатa.