Tag: Dejvid

Valuev i Hej

Дејвид Хеј сака нокаут со Валуев

Боксерот Дејвид Хеј посакува да го нокаутира Николај Валуев во саботниот натпревар во Нинберг, кој медиумите го окарактеризираа како натпревар на „Давид против Голијат“. Боксерот Дејвид Хеј посакува да го нокаутира Николај Валуев во саботниот натпревар во Нинберг, кој медиумите го окарактеризираа како натпревар на „Давид против Голијат“. Двајцата боксери ќе се борат за титулата светски првак во тешка категорија. Валуев никогаш не бил поразен во досегашните 51 борба, а и разликата во физиономијата е сосема очигледна. Валуев е висок 2.13 сантиметри, а Хеј само 190 сантиметри. Хеј е тежок 100 килограми...

Continue reading

Vladimir Klicko

Кличко против Хеј на стадионот на Шалке 04

Светскиот шампион во тешка категорија Владимир Кличко ќе ја брани титулата против предизвикувачот Дејвид Хеј од Велика Британија на 20 јуни во Германија. Светскиот шампион во тешка категорија Владимир Кличко ќе ја брани титулата против предизвикувачот Дејвид Хеј од Велика Британија на 20 јуни во Германија. Мечот ќе се одржи на стадионот на фудбалскиот бундеслигаш Шалке во Гелзенкирхен, кој има капацитет од 61.000 гледачи и подвижен покрив. „Постигнавме договор со Шалке 04 и со стадионот“, изјави менаџерот на Кличко, Бернд Бенте. Преговорите меѓу двата табора траеја со месеци, а како можни...

Continue reading

David Beckam

Бекам: „Едвај чекам да заиграм во Милан“

Капитенот на Лос Анџелес Галакси,  Дејвид Бекам порача дека едвај чека да започне со својата двомесечна авантура во дресот на Милан, за која верува дека ќе има позитивни ефекти врз неговата кариера. Капитенот на Лос Анџелес Галакси,  Дејвид Бекам порача дека едвај чека да започне со својата двомесечна авантура во дресот на Милан, за која верува дека ќе има позитивни ефекти врз неговата кариера. Бекам, во јануари ќе биде засилувањето на милан, а бидејќи сеуште е обврзан со договорот со американскиот тим пропадна можноста да остане со росоњетрите до на лето. „Не можам да дочекам да почнам да играм...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top
Ad