Tag: Bul

Фетел се враќа

Завршен последниот слободен тренинг Во воведот на големата награда за Малезија, Нико Розберг беше најбрз на последниот слободен тренинг, пред Кими Раиконен и Себастијан Фетел. Претходно на првиот тренинг најдобро време забележа Луис Хамилтон а зад него се пласираа Раиконен и Розберг. Одличен ден за екипата на Мерцедес ја потполни Луис Хамилтон со пласманот на четвртото место, петти беше Фернандо Алонсо, додека пред Даниел Рикардо од Ред Бул се пласира Фелипе Маса кој оваа година е возач на Вилијамс. Квалификациите за трката се на програма во сабота во 6.00, додека трката е во недела еден час...

Continue reading

Segbastijan Fetel

Ред Бул триумфира на Силеврстоун

Беспрекорното возење на Себастијан Фетел од пол-позицијата до целта во трката за Големата награда на Велика Британија му донесе еден-два победа на Ред бул во Силверстоун во веројатно последниот натпревар во Формула 1 на оваа патека пред селидбата в година во Донингтон Парк. Беспрекорното возење на Себастијан Фетел од пол-позицијата до целта во трката за Големата награда на Велика Британија му донесе еден-два победа на Ред бул во Силверстоун во веројатно последниот натпревар во Формула 1 на оваа патека пред селидбата в година во Донингтон Парк. Зад Германецот заврши тимскиот колега Марк Вебер...

Continue reading

Sebastijan Vettel

Фетел и Ред Бул славеа во дождливиот Шангај

Германскиот возач Себастијан Фетел по втор пат во својата кариера победи и со тоа на Ред Бул му ја донесе првата победа оваа сезона. Германскиот возач Себастијан Фетел по втор пат во својата кариера победи и со тоа на Ред Бул му ја донесе првата победа оваа сезона. Беше тоа една многу досадна трка во која пресуди досадниот дожд, но и бројните прекинувања од страна на најмладиот тим на Браун. Двократниот победник оваа сезона, Џенсон батон и неговиот клубски колега Рубенс Баричело, повторно не разочараа, со освоените трето и четврто место и во класата конструктори накнижија уште поени.Но до победата...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top
Ad