Tag: bekam

Beckham

Бекам е емотивен пред претстојниот дуел од ЛШ

Дејвид Бекам  нема да се радувал на “Олд Трафорд” во случај на победа на Милан во претстојниот дуел со Манчестер Јунајтед. Дејвид Бекам им порачал на навивачите на Манчестер Јунајтед дека нема да се радува на “Олд Трафорд” во случај на победа на Милан во претстојниот дуел од Лигата на Шампионите. “Некогаш не можеш против емоциите кога ќе постигнеш гол, но мислам дека нема да се радувам. Ги почитувам и навивачите и клубот.” – изјавил Бекам. Англискиот репрезентативец по неколку години пауза на 10 март се враќа на Театарот на соништата и од ждрепката за...

Continue reading

David bechkam

Бекам пати од астма од својата десетта година

Дејвид Бекам страда од умерена форма на астма уште од детски години, соопшти портпаролот на англиската фудбалска ѕвезда. Дејвид Бекам страда од умерена форма на астма уште од детски години, соопшти портпаролот на англиската фудбалска ѕвезда. Бекам бил уловен од фотографи како користи инхалатор за време на мечот меѓу Лос Анѓелес Галакси и Реал Солт Лејк, одигран за време на викендот во Сиетл. „Дејвид страда од астма уште од раното детство, но тоа очигледно нема никаков ефект врз неговата работа“, изјави агентот на Бекам, Сајмон Оливеира. Бившиот халф на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед повторно...

Continue reading

Dejvid Bechkam

Бекам сиигурен дека ќе заврши во Милан

Големата англиска и воедо светска фудбалска ѕвезда изрази увереност дека ќе ја продолжи својата кариера во Милан. Големата англиска и воедо светска фудбалска ѕвезда изрази увереност дека ќе ја продолжи својата кариера во Милан. Популарниот Бекс зборуваше на оваа тема веднаш после квалификацискиот дуел против Белорусија во кој Гордиот Албион победи со 3:0. Дејвид не е загрижен од тоа дека неговите моментални шефови во Лос Анџелес Галакси можат да го сопрат во неговата желба да помине во редовите на Милан, нешто што според селекторот Капело тој мора да го направи доколку сака да избори место во...

Continue reading

David Beckam

Галакси го пушти Бекам во Милан

Англиската ѕвезда веќе долго време не крие дека повторно сака да го облече дресот на Росоњерите, а сегашниот негов клуб Лос Анџелес Галакси кој што долго време не сакаше да чуе за тоа најпосле се согласи да го пушти под наем во италијанскиот гигант. Англиската ѕвезда веќе долго време не крие дека повторно сака да го облече дресот на Росоњерите, а сегашниот негов клуб Лос Анџелес Галакси кој што долго време не сакаше да чуе за тоа најпосле се согласи да го пушти под наем во италијанскиот гигант. Според зборовите на Тим Лејвеке – извршниот директор на компанијата Anschutz Enterainment Group,...

Continue reading

Bekam i Zidan

Бекам и Зидан во хуманитарна акција

Поранешните соиграчи во фудбалскиот клуб “Реал Мадрид” повторно се здружија, но овојпат во хуманитарна акција во која се собираат пари за изградба на фудбалски игралишта. Поранешните соиграчи во фудбалскиот клуб “Реал Мадрид” повторно се здружија, но овојпат во хуманитарна акција во која се собираат пари за изградба на фудбалски игралишта. Проектот се вика “Отпечатоци на игралиштата” и има за цел да се соберат пари, од кои ќе спонзорираат изградби на детски игралишта. Во акцијата, Бекам и Зидан се првите кои ги оставија своите отпечатоци од нозете. Во склоп...

Continue reading

Dejvid Bekam

Бекам е подготвен за Рома

Новодојдената ѕвезда во Милан Дејвид Бекам тврди дека е физички подготвен за големиот натпревар против Рома кој ќе се случи следниот викенд. Новодојдената ѕвезда во Милан Дејвид Бекам тврди дека е физички подготвен за големиот натпревар против Рома кој ќе се случи следниот викенд. Како и на секаде каде што ќе се појави, Дејвид бекам ви Милан привлече големо медиско внимание со самиото свое доаѓање таму, но англичанецот најавува дека би можел да привлече внимание и со својата игра. „Ова е прекрасно искуство. Во својот живот никогаш не ни размислував да не играм на еден натпревар. Од секогаш сум...

Continue reading

David Beckam

Бекам: „Едвај чекам да заиграм во Милан“

Капитенот на Лос Анџелес Галакси,  Дејвид Бекам порача дека едвај чека да започне со својата двомесечна авантура во дресот на Милан, за која верува дека ќе има позитивни ефекти врз неговата кариера. Капитенот на Лос Анџелес Галакси,  Дејвид Бекам порача дека едвај чека да започне со својата двомесечна авантура во дресот на Милан, за која верува дека ќе има позитивни ефекти врз неговата кариера. Бекам, во јануари ќе биде засилувањето на милан, а бидејќи сеуште е обврзан со договорот со американскиот тим пропадна можноста да остане со росоњетрите до на лето. „Не можам да дочекам да почнам да играм...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top
Ad