Адебајор суспендиран од три натпревари

Robin van PersiНапаѓачот на Манчестер Сити, Емануел Адебајор доби суспензија од три натпревари поради насилничко однесување на натпреварот против Арсенал во саботата.

„Милан“ се откажа од ловот на Адебајор

Раководството на фудбалскиот клуб „Милан“ се откажа од ловот на Имануел Адебајор од „Арсенал“ и Андреј Шевченко од „Челзи“.