Ознака: 203

203 санкции за неносење маска

Post Views: 0 Во текот на изминатото деноноќие(07/08.01.2021 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 203 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваатмерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Continue reading

13 203 петарди одзеде полицијата од продавница во Охрид

Post Views: 0 СВР Охрид поднесе кривична пријава против И.Ш.(47) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи”.При претрес во негова продавница во Охрид, полициските службеници пронајдоа и одзедоа 13.203 различни видови петарди – информираат од СВР Охрид.

Continue reading

При контроли уништени 203 кг храна

Post Views: 0 Инспекторите на Агенцијата за храна и ветеринарство прават вонредни контроли на операторите со храна во охридско- струшкиот регион. Контролите во туристичките центри имаат за цел да спречат евентуални труења и инфекции од храна кои може да се случат како последица на високите летни температури, информира Николче Бабоски, директорот на АХВ. Во втората недела на месец јули инспекторите исконтролирале 89 објекти меѓу кои се хотели, ресторани, пицерии, слаткарници, бурекџилници, пекари, сендвичари и други оператори со храна. За утвредените неусогласености, најдена...

Continue reading

Со Вашата регистрација, неделно ќе добивате е-порака со најважните информации од регионот.


© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top