Tag: џеј

memorijalen kup

Меморијално фудбалско шоу на охридската медиумска заедница

Меморијалниот медиумски фудбалски куп го понуди токму она што сите го очекуваа. Воедно медиумските работници од градов ја покажаа и својата забавна страна во една опуштена атмосфера. Многу забава, многу дружење, а по малку и трчање и фудбал на Меморијалниот медиумски фудбалски куп. 16ина новинари, монтажери, камермани, водители, сопственици на медиуми, поделени во два тима, вчера одиграа фудбалски натпревар во чест на своите колеги Петар Алексоски од Телевизија ТВМ, Наумче Аврамоски-Ди џеј Бруце, Влатко Пантоски-Ди џеј Пантер од Супер Радио и Јован Слатинец-Ди џеј Мравка, кои оставија белег...

Continue reading

dj falzone

Светски познатиот ди џеј Џејсон Фалцоне ексклузивно за ТВМ…

Фалцоне освен прекрасна забава, најави и големо изненадување за Охрид во блиска иднина. Му се допаѓа храната, луѓето, времето во Охрид и особено езерото. Еден од најпознатите хаус ди џеи во Америка и светот, Џејсон Фалцоне со специјален настап за охриѓани. Во ексклузивната можност која ТВМ телевизија ја доби да поразговара со ѕвездата на хаус музиката, Фалцоне откри дека подготвува посебен сет за кој очекува кај охриѓани да предизвика вистинско уживање. Стилот кој Фалцоне го негува и кој самиот го создавал во изминативе години наречен валкан хаус, вклучува миксање на 3 или четири песни истовремено...

Continue reading

Jay Leno

Легендарниот комичар Џеј Лено, заминува во пензија

Легендарниот американски комичар Џеј Лено вчера го објави последното вечерно шоу со што ја заврши својата кариера и заминува во пензија. Легендарниот американски комичар Џеј Лено вчера го објави последното вечерно шоу со што ја заврши својата кариера и заминува во пензија. Тој своето последно шоу го најави со зборовите: – Драга, се враќам дома По 22 години кариера Лено заминува во пензија  како популарен водител на Ноќното шоу со Џеј Лено на телевизискиот канал Ен-Би-Си. На местото на Лено, Ен-Би-Си го префрли комичарот Џими Фелон, кој досега го држеше терминот по полноќ, веднаш по шоуто...

Continue reading

Carrie Fisher

Кери Фишер повторно ќе биде принцезата Леа

Џеј Џеј Ејбрамс потврди дека сценариото е завршено, датумот на премиера веќе го знаеме, исто како и желбата на Дизни да ја собере веќе познатата актерска екипа од „Војна на ѕвездите“. Џеј Џеј Ејбрамс потврди дека сценариото е завршено, датумот на премиера веќе го знаеме, исто како и желбата на Дизни да ја собере веќе познатата актерска екипа од „Војна на ѕвездите“. Изгледа добро им оди. Кери Фишер, за „TV Guide“ потврди дека ќе се врати во „Episode VII”, за да го одигра ликот на принцезата Леа. Веќе неколку пати има изјавено дека со задоволство би ја репризирала таа улога. „Во март или април...

Continue reading

logo

Кампања за враќање на борењето во олимпијското семејство

Во кампањата за враќањето на борењето на Олимписките игри  се вклучи и актерот Џеј Мор кој и самиот бил борач во средношколските денови. Во кампањата за враќањето на борењето на Олимписките игри  се вклучи и актерот Џеј Мор кој и самиот бил борач во средношколските денови. Единствениот спорт на кој Македонија како независна држава има освоено медал на Олимпијада, можеби повеќе нема да биде на програмата од Олимписките игри. Спортот во кој не се вртат големи пари и единствена сатисфакција е освојување на медал на Олимписките игри, со одлука на Меѓународниот олимписки комитет од 2020-та година...

Continue reading

carrie fischer

Кери Фишер повторно како принцезата Леа

Актерката Кери Фишер која ја толкуваше улогата на принцезата Леа во оригиналната трилогија „Star Wars“ ќе ја повтори оваа улога во претстојното филмско остварување на „Star Wars: Episode VII“. Актерката Кери Фишер која ја толкуваше улогата на принцезата Леа во оригиналната трилогија „Star Wars“ ќе ја повтори оваа улога во претстојното филмско остварување на „Star Wars: Episode VII“. Во интервјуто за Palm Beach Illustrated кога била запрашана за тоа дали ќе се појави во најновиот филм, актерката одговорила потврдно. Еве како таа го гледа ликот денес: „Постара жена која се наоѓа во интергалактички...

Continue reading

mumford

Кој триумфираше на доделувањето на овогодинешните Греми награди?

На синоќешното доделување на Греми наградите рокерите The Black Keys си заминаа со полни раце статуетки. На синоќешното доделување на Греми наградите рокерите The Black Keys си заминаа со полни раце статуетки, дури четири, а по три дома однесоа раперите Џеј Зи и Каније Вест, мастерот за дуб степ Скрилекс и човекот со најдобара балада, Готје. За разлика од мината година, британската дива и тазе мајка, Адел, си отиде само со една статуетка, за најдобра поп соло изведба за пеењето во живо на Set Fire To The Rain. Наградата за Плоча на годината ја однесоа Gotye Featuring Kimbra за Somebody That...

Continue reading

Lukas i Ejbrams

Џеј Џеј по стапките на Лукас

Уште од моментот кога ги купи правата за Војна на ѕвездите Дизни се стави во потрага по режисер.   Еден од првите режисери кој уште тогаш изјави дека дефинитивно нема да го режира филмот беше Џеј Џеј Абрамс. Како што знаете, Џеј Џеј Абрамс ќе биде режисер на новото продолжение на Војна на Ѕвездите. Холивуд Репортер пишува дека главна причина за ова е залагањето и притисокот на Кетлин Кенеди, ко-претседател на ЛукасФилмс и долгогодишен продуцент на блокбастери. Иако од прва одбива да режира, Абрамс сепак прифаќа да има состанок со Кенеди на 14. декември. На состанокот во канцелариите на Абрамс,...

Continue reading

хајди клум

На Хајди Клум во САД и забраниле да се сонча топлес

Топ моделот Хајди Клум во шоуто на Џеј Лено раскажала дека во една прилика во Феникс, САД и забраниле да се сонча топлес. Наводно гостите се жалеле, па обезбедувањето интервенирало. Топ моделот Хајди Клум во шоуто на Џеј Лено раскажала дека во една прилика во Феникс, САД и забраниле да се сонча топлес. Наводно гостите се жалеле, па обезбедувањето интервенирало. Хајди Клум (38), на славниот водител му објаснила дека сака да се сонча топлес оти ги мрази белите линии од бикинито. Но, заклучила дека Американците имаат помалку разбирање за сончањето топлес од Европјаните. Манекенката и мајка на...

Continue reading

  • 1
  • 2


© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top