Tag: целзјусови

zima

Подгответе се – утре до минус 19 степени !

Студен бран со екстремно ниски температури од утре се очекува да ја зафати државата. Според Управата за хидрометеоролошки работи  под влијание на многу студена маса од северните подрачја од Европа од утре следува период на многу студено време со повремен локален снег.  Утре охриѓани ќе се справуваат со утринска температура од -14 до -19 степени целзјусови.  Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Центарот за управување со кризи им препорачува на граѓаните во претстојните денови да избегнува движење во планинските предели и внимателно возење поради појава на голомразица. {loadposition...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top