Tag: Цезар

Statua na slobodata

Подароци кои навистина вредат

Дали имате пријател за кого не можете да пронајдете совршен подарок? Можеби следниве подароци ќе бидат соодветни за некој што има се’. Дали имате пријател за кого не можете да пронајдете совршен подарок? Можеби следниве подароци ќе бидат соодветни за некој што има се’. Статуата на слободата Статуата е подарок од Франција за САД. Франција сметала дека треба да направи нешто за да и’ оддаде чест на САД после Граѓанската војна. Бел слон Необичниот подарок му бил даден на папата Лав Х во 1514. Папата бил толку воодушевен од подарокот што го изнајмил Рафаело да му направи портрет. Бомбај Кога...

Continue reading

Julio Cezar

Жулио Цезар ќе се врати во топ форма

Голманот на Интер, Жулио Цесар вели дека сега откако ставил потпис на нов договор се чувствува порелаксиран и најавува дека наскоро ќе ја врати својата најдобра форма. Голманот на Интер, Жулио Цесар вели дека сега откако ставил потпис на нов договор се чувствува порелаксиран и најавува дека наскоро ќе ја врати својата најдобра форма. Бразилскиот интернационалец признава дека оваа сезона не игра во топ форма но очекува мотивицијата по потпишувањето на новиот договор со Нероаѕурите да го вратат на најдоброто ниво. “Среќен сум што го продолжив договорот, сакав тоа да се случи поради три причини;...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top