Tag: царинскиот

Македонски камиони среде царинскиот спор меѓу Хрватска и Србија

Од полноќ забрана за влез во Хрватска на возила со српски регистарски таблички Неколку камиони од Македонија во раните утрински часови го блокирале сообраќајот на граничниот премин Бајаково помеѓу Хрватска и Србија, јавува Танјуг и пренесува дека хрватските власти од тој премин ги враќале возилата и патниците со српски пасоши. Камионите кои превезуваат расиплива роба се паркирале на меѓуграничниот простор помеѓу Батровац и Бајаково незадоволни од повеќедневното чекање и се закануваат дека ќе ја истоварат робата на тој простор, а хрватската полиција се обидува да го реши проблемот. Известувачот...

Continue reading



© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top
Ad