Tag: хумелс

Манчестер јунајтед троши нови 135 милиони евра?

Ван Гал е спремен да троши нови пари Медиумите во Англија пренесуваат дека менаџерот на Манчестер јунајтед, Луј ван Гал, е спремен да потроши 135 милион долари во последниот ден на зимскиот преоден рок. Сепак. Својата прва замисла не успеа да ја спроведе во дело, бидејќи раководството на ПСЖ ја одби понудата од 45 милион евра за бразилскиот стопер Маркињос. Daily Mail го пренесува вториот дел од приказната во кој се наведува дека Холанѓанецот е заинтересиран за играчот за врска на Волфсбург, Кевин де Брујн, и дефанзивецот на Борусија Дортмунд, Матс Хумелс, за чии услуги нуди 90 милиони евра. Ван...

Continue reading

Имало посебни упатства на Јоаким Лев за време на полувремето во полуфиналето

Хумелс го откри хуманиот договор од соблекувалната за време на полувремето Одбранбениот играч на германската репрезентација, Матс Хумелс, открива дека на полувреме на полуфиналниот меч добиле посебни упатства од селекторот Лев. Високите 5-0 на полувреме го означи германскиот пласман во финалето на Светското првенство, а стоперот на Германија и Борусија Дортмунд, Матс Хумелс, признал дека селекторот, Јоаким Лев, изричито им забранил на играчите било какви додатни егзибиции и понижување на Бразилците. “Јасно ни беше кажано да останеме концентрирани и дека не смееме да се обидуваме додатно да ги...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top
Ad