Tag: хулкенберг

Rubens Baricelo

Се враќа ли Баричело во F1?

Легендарниот Бразилец Рубенс Баричело можно е од следната сезона да се врати во Формула 1. Според англиските медиуми за 41-годишниот возач е заинтересиран тимот на Заубер, кој во Баричело гледа замена за Ник Хулкенберг, кој е блиску до заминување во Мекларен. Баричело својата последна сезона во Формула 1 ја возеше во 2011. година за екипата на Вилијамс, а во текот на богатата кариера беше дел од Стјуарт и Ферари. Има 11 победи во Ф1 шампионатот. „Постои некоја опција за наредната сезона, а сигурно е дека Баричело ќе биде една од нив. Неговото искуство многу би ни значело“, изјави шефицата на...

Continue reading

zimski test f1

Завршија зимските тестови во F1

Зимските тестови пред стартот на сезоната 2013 во Формула 1 завршија. Најбрз во четвртиот и последе ден од третата серија тестови во Шпанија беше Нико Розберг. Зимските тестови пред стартот на сезоната 2013 во Формула 1 завршија. Најбрз во четвртиот и последе ден од третата серија тестови во Шпанија беше Нико Розберг. Пилотот на Мерцедес запиша време 1:20.130 минути и така го подобри постигнувањето на тимскиот колега Луис Хамилтон од саботата. Обиколката на Розберг е најбрзата од двете сесии на патеката “Каталонија”. Втор во вчерашниот пласман остана Фернандо Алонсо со +0.364 заостанување...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top
Ad