Tag: хулигани

Хулигани дивеат по Европа

Пресметки помеѓу Швајцарци и Англичани, Холанѓани и Белгијанци Сезоната на европските натпреварувања, помеѓу другото, е одбележана со хулигански пресметки и испади. Сѐ почна веќе во првото коло од Лигата на шампиони кога хулиганите на Рома со ножеви избодеја двајца навивачи на московска ЦСКА, а овие возвратија со дивеење на Олимпико за време на натпреварот. Ракети летаа од сите страни, а полицијата со крајни напори ја спречила пресметката на домашните и гостинските навивачи. Но, Уефа немаше милост туку брутално ја казни ЦСКА со три натпревари играње без гледачи. Рускоит клуб е казнет и со 200.000...

Continue reading

unishteni kandelabri

Хулиганите во Струга не знаат што прават

Уништени неколку канделабри на муслиманските гробишта во Струга. На кој му сметаат убавите нешта на светите места? Ова прашање го постави Арслан Шати од Струга, претставник на Исламската верска заедница. Канделабрите на муслиманските гробишта, мета на несовесни граѓани во Струга. Имено, утрово, група граѓани, припадници на Исламската Верска Заедница, забележале дека канделабрите на гробиштата некој се обидел да ги уништи. Арслан Шати, некогашен член на ИВЗ, се прашува зошто се уништува трудот на група ентузијасти, кои ги уредиле гробиштата посебно сега пред самата туристичка сезона, кога градот...

Continue reading

dete

Стоп за хулиганите да патуваат на СП во Јужна Африка

Британската влада со засилени мерките на контрола ќе ги спречи фудбалските хулигани да отпатуваат во Јужна Африка за време на Светското првенство во фудбал. Британската влада со засилени мерките на контрола ќе ги спречи фудбалските хулигани да отпатуваат во Јужна Африка за време на Светското првенство во фудбал. Се претпоставува дека со овие засилени мерки, околу 3.200  навивачи ќе добијат забрана да гледаат фудбалски натпревари во живо на претстојното првенство. Хулиганите веќе имаат обврска да ги предадат пасошите пред секој натпревар на репрезентацијата, но британското министерство за внатрешни...

Continue reading

huligani

Подивеа хулиганите на Ајакс во Хамбург

Тројца германски полицајци во цивилка се соочија вчера во хамбург со навивачите на холандскиот Ајакс. Тројца германски полицајци во цивилка се соочија вчера во хамбург со навивачите на холандскиот Ајакс. Околу 50 навивачи на Ајакс ги натераа полицајците во слепа улица, поголем инцидент е спречен кога еден од полицајците кој извадил пиштол, но не пукал, потврди портпаролот на хамбуршката полиција Ралф Мајер. Неколку часа подоцна полицијата прво приведе 13 навивачи, а потоа ги пушти сите освен еден, за кој се знае дека е водич на хулиганите на Ајакс и дека му е забранет влез на холандските стадиони. Другата...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top