Tag: хугует

Huguet so tatko i Vilijam Edru Klark

500 милиони долари без наследник

Старицата Хугует Кларк оставила наследство од 500 милиони долари, но нема кој да ги наследи. Старицата Хугует Кларк оставила наследство од 500 милиони долари, но нема кој да ги наследи. 104-годишната старица живеела во најголемиот стан на Петата авенија во Њујорк, а последните 20 години од својот живот ги поминала по болници. Освен станот, во нејзиното наследство се вбројуваат и раскошни вили во Калифорнија и Конектикат.Кларк е родена во Париз во 1906 година и била најмалото дете на американскиот сенатор Вилијам Ендрју Кларк познат како “крал на бакарот“. Тој бил вториот најбогат човек во Америка...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top