Tag: хувер

Откриено нецензурирано писмо од FBI

“За тебе постои само еден пат…” Историчарката Бевери Гејџ од Универзитетот Јејл пронашла нецензурирана верзија на прошталното писмо од FBI, кое било пратено до др. Мартин Лутер Кинг. Наведеното писмо било обид на тогашниот шеф на FBI Едгар Хувер да го вознемири водачот на движењето за човекови права во САД, само неколку дена пред, Лутер Кинг, да ја добие Нобеловата награда за мир во 1964 година. Содржината на писмото всушност било закана дека ќе се изнесат во јавноста неговите вонбрачни активности и го наговарале да си го одземе животот. “За тебе постои само еден пат. Подобро ти е да си...

Continue reading

sex

Шеф на ФБИ најголем колекционер на порно видеа на холивудските ѕвезди

Еден од порно филмовите му припаѓал на Френк Синатра, кој го снимил во 1934 година кога сеуште бил само шармер без скршена пара. Познатиот шеф на ФБИ Џон Едгар Хувер, ја собрал најголемата колекција на порно филмови во историјата со цел да може да ги контролира своите големи сексуални потреби, се наведува во новата книга за неговиот живот. Дејли мејл пишува дека Хувер собрал голема колекција на порно филмови кои холивудските ѕвезди ги снимиле пред да станат познати. Освен што можел да ужива во овие филмови со истите можел и да уценува. Еден од порно филмовите му припаѓал на Френк Синатра, кој...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top