Tag: Хуан

JuanMartin Del Potro

Крај на кариерата на Дел Потро?

Според пишувањето на разни медиуми, кариерата на Хуан Мартин Дел Потро е под знак прашалник поради проблемите со зглобот. Според пишувањето на разни медиуми, кариерата на Хуан Мартин Дел Потро е под знак прашалник поради проблемите со зглобот. Тој после долгиот медицински тајм аут мораше да го предаде натпреварот против Сомедев Деверман во Дубаи после тај брејкот во првиот сет. Дел Потро во текот на целата своја кариера се мачи со зглобовите, што можеби е и најлоша повреда за еден тенисер. “Не е баш позитивно за мојата иднина. Ќе направам се што ќе ми каже мојот доктор и ќе морам да бидам пред...

Continue reading

Huan Martin Del Potro

Дел Потро ќе го прескокне Дејвис купот

Аргентина ќе биде сериозно ослабена во настапите во Дејвис-купот годинава откако Хуан Мартин дел Потро обелодени дека нема да настапува за „гаучосите“ во ова натпреварување. Аргентина ќе биде сериозно ослабена во настапите во Дејвис-купот годинава откако Хуан Мартин дел Потро обелодени дека нема да настапува за „гаучосите“ во ова натпреварување. Најдобриот аргентински тенисер веќе извесно време беше во војна со челниците на Тениската Асоцијација на Аргентина, па сега конечно реши да пресече и да ја прекине репрезентативната кариера. „Неопходно е да дојдат до промени, како би се поправиле грешките...

Continue reading

Juan Carlos Navarro

„Бомбата“ Наваро, ја постигна 1000-та тројка

Хуан Карлос Наваро уште еднаш покажа дека е легенда на шпанската, но и на светската кошарка. Хуан Карлос Наваро уште еднаш покажа дека е легенда на шпанската, но и на светската кошарка. На натпреварот меѓу неговата Барселона и Сарагоса (73:50), ја постигна 1.000 тројка во шпанската лига.Популарниот „Ла Бомба“ на кратко го прекина мечот од 8. коло кога ја оствари величенствената бројка, а целата сала стана на нозе да ја прослави. Веднаш потоа Наваро ја постигна и 1.001 тројка.Скоро целата кариера ја мина во дресот на Барселона, чиј член е од 1997. година, а во сезоната 2007/08 се проба и во НБА...

Continue reading

Novak Djokovic

Триумф на Ѓоковиќ во Монте Карло

Со победата во Монте Карло, Новак Ѓоковиќ ја зголеми предноста на првото место на АТП листата и сега има 4230 бодови повеќе од второпласираниот Роџер Федерер. Со победата во Монте Карло, Новак Ѓоковиќ ја зголеми предноста на првото место на АТП листата и сега има 4230 бодови повеќе од второпласираниот Роџер Федерер. Трет е Енди Мареј, следува Давид Ферер, а Рафаел Надал и покрај пласманот во финалето во Монте Карло останата на 5-то место. Листата на најдобри 10 тенисери во светот ја комплетираат Томаш Бердих, Хуан Мартин Дел Потро, Жо Вилфред Цонга, Ришар Гаске и Јанко Типсаревќ. {loadposition...

Continue reading

HuanVeron

Хуан Себастијан Верон, фудбалер на Јужна Америка за 2008

Хуан Себастијан Верон е избран за фудбалер број еден за 2008 година во Јужна Америка за 2008 година. Хуан Себастијан Верон е избран за фудбалер број еден за 2008 година во Јужна Америка за 2008 година. Верон ја добива оваа награда прв пат. Тој е осмиот Аргентинец, кој ја освојува наградата по Марио Кемпес, Диего Марадона, Оскар Руџери, Мартин Палермо, Хавиер Савиола, Хуан Рикелме и Карлос Тевес.Во 2007 најдобар играч на Јужна Америка беше Парагваецот Салвадор Кабанјас.     {loadposition content9}

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top
Ad