Tag: хридските

хридските ракометари утре ќе играат против скопски Металург

Охридските ракометари утре ќе играат против скопски Металург. Нашите ракометари се оптимисти дека ќе одиграат добар натпревар и ќе се покажат во најдобро светло. Очекуваат полни трибини утре во 19 часот на СРЦ Билјанини Извори. Охридските ракометари утре ќе се соочат со нов предизвик. Ќе играат против скопски Металург со што нашата ракометна екипа ги продолжува натпреварите во Супер лигата. Металург е екипа која е голем залак за нашите ракометари, но сепак тие се оптимисти дека ќе одиграат добар натпревар и ќе се покажат во најдобро светло.Не чека тежок натпревар бидејќи металург е добра екипа...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top
Ad