Tag: хофман

promo videa Ohrid

10 работи кои мора да се направат во Охрид според експертот за туризам Дејвид Хофман

Хофман ја напиша првата репортажа посветена на Македонија. Возете се со кајче во Охридското Езеро, направете фотографија од црквата “Св.Јован Канео”, посетете ја Светиклиментовата Црква на Плаошник, видете го Античкиот театар, разгледајте ја музеј-куќата на фамилијата Робевци, видете ги фреските во црквата Света Софија, восхитувајте се на погледот од Самоиловата тврдина, купете Охридски бисери, посетете го манастирот “Св.Наум” и изворите на Црн Дрим, дојдете во допир со природата во националниот парк Галичица. Ова се десетте работи кои секој турист мора да ги направи...

Continue reading

Phillip Seymour Hoffman

Почина оскаровецот Филип Сејмур Хофман

Актерот е пронајден мртов во неговиот апартман во Њујорк. Актерот е пронајден мртов во неговиот апартман во Њујорк. Светските медиуми пренесоа дека телото на 46-годишниот актер било пронајдено во бањата вчера наутро од страна на неговиот личен асистент. Според неофицијални информации актерот веројатно умрел од последиците на предозирање со дрога, со оглед на тоа што во неговата рака имало забодена игла. Тој веќе подолго време се борел со зависноста. Сепак причината за смртта дополнително ќе се утврдува. Актерот Филип Сејмур Хофман беше добитник на наградата Оскар за главна улога во филмот “Капоти”...

Continue reading

dastin

Дастин Хофман доби 7,5 милиони за пет дена работа

За само пет дена работа, Дастин Хофман ќе добие неверојатни 7,5 милиони долари. Толку е цената која тој ја побара и доби од продуцентитена филмот Little Fockers. Луѓето од „Јуниверзал“ во последен момент се решиле да преснимат некои сцени, во кои секако бил и Хофман, па практично му дале на актерот сам да си ја определи цената. За разлика од 73 годишната холивудска ѕвезда, останатите за филмот исто така беа наградени со милионски суми. Така, Бен Стилер и Роберт Де Ниро земале по 20 милиони, а Овен Вилсон и Барбара Стрејсенд успеале да се исценкаат само за седум милиони долари. Џесика Алба е...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top
Ad