Tag: хоспитализиран

Маж со КОВИД 19 хоспитализиран во Струга откако се вратил од Занзибар

65 годишен битолчанец, кој со својата сопруга бил на одмор во Занзибар, моментално се наоѓа во Центарот за  дијализа во Струга со симптоми на Ковид 19. Неговата сопруга, која исто така е болна од Ковид се наоѓа во болницата Осми септември во Скопје. Во текот на утрешниот ден, МАНУ ќе изврши анализа на брисеви на двајцата пациенти со цел да утврди дали од на егзотичното патување го донеле во македонија јужноафриканскиот сој на вирусот. Во специјалната болница за нефрологија во Струга хоспитализиран  ковид позитивен пациент од Битола , кој  неодамна се вратил од патување  во Занзибар Африка....

Continue reading

Nelson Mandela

Мендела повторно во болница

Поранешниот претседател на Јужноафриканската Република Нелсoн Мандела повторно е примен во болница во Преторија со белодробна инфекција. Поранешниот претседател на Јужноафриканската Република Нелсoн Мандела повторно е примен во болница во Преторија со белодробна инфекција. Првиот претседател на Република Јужна Африка (РЈА) со црна боја на кожата, Нелсон Мандела, повторно е примен во болница со белодробнаинфекција, соопшти бирото на шефот на државата, Јакоб Зума. Мандела (94) бил хоспитализиран непосредно пред полноќ. Повеќе детали не се дадени, а само се уверува дека историскиот лидер на борбата...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top