Tag: хоспитализирани

Охрид втор по број и на хоспитализирани и на активни случаи со COVID-19

Охрид и понатаму е втор во Македонија по број на хоспитализации и активни случаи со COVID-19, веднаш после Скопје, а продолжува и трендот секојдневно да бележиме и нови позитивни случаи. Охрид и понатаму е втор во Македонија по број на хоспитализации и активни случаи со COVID-19, веднаш после Скопје, а продолжува и трендот секојдневно да бележиме и нови позитивни случаи. Само овој викенд беа регистрирани 51 новозаболен, колку што имаше во првите четири дена од месецов. Од 1-ви до 7-ми февруари веќе има 113 нови случаи. Колку за споредба, во првата недела од јануари, во Охрид беа евидентирани...

Continue reading

ЗДРАВСТВЕНАТА СОСТОЈБА НА СИТЕ 7 ПАЦИЕНТИ КОИ СЕ ПОЗИТИВНИ НА КОРОНА ВИРУСОТ И СЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ НА КЛИНИКАТА ЗА ИНФЕКТИВНИ БОЛЕСТИ И ФЕБРИЛНИ СОСТОЈБИ Е СТАБИЛНА

Министерството за здравство информира дека претпладнево министерот за здравство Венко Филипче ќе одржи состанок со Комисијата за заразни болести и комисијата за следење и информирање за состојбите со коронавирусот. Состанокот ќе се одржи во проширен состав, а на него ќе присуствуваат и искусни експерти од различни области. Министерството за здравство информира дека претпладнево министерот за здравство Венко Филипче ќе одржи состанок со Комисијата за заразни болести и комисијата за следење и информирање за состојбите со коронавирусот. Состанокот ќе се одржи во проширен состав, а на него ќе присуствуваат...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top