Tag: хоспитализирана

Hilari Clinton

Хилари Клинтон се повлекува од политичкиот живот

Државниот секретар на САД, Хилари Клинтон ќе се повлече од политичкиот живот. Државниот секретар на САД, Хилари Клинтон ќе се повлече од политичкиот живот. Таа во интервју за американската телевизија Ен-Би-Си изјавила дека веќе и доста од брзото и тензично темпо. “Со нетрпение очекувам да излезам од тензичниот ритам, во кој се наоѓам. Излегувам од политиката како државен секретар. Не планирам да се вратам во политиката“ изјавила таа. Иако вели дека не планира да се врати во политиката, 65-годишнта Хилари, која му десна рака на претседателот Барак Обама, не ја исклучи можноста дека сака да...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top
Ad