Tag: хорор

Промоција на хорор романот „Бел демон“

Во организација на НУ Библиотека „Григор Прличев“ утре – петок  во 12 часот во „Прличевата одаја“ќе биде промовиран  романот „Бел демон“ од Славко Илоски од Струга. Во организација на НУ Библиотека „Григор Прличев“ утре – петок  во 12 часот во „Прличевата одаја“ќе биде промовиран  романот „Бел демон“ од Славко Илоски од Струга. Според промоторот  – писателот Тоде Илиески, се работи за успешна  дебитантска објава на Илоски од жанрот – хорор, ретко застапен на овие простори. Романот „Бел демон“е приказна за темната страна на животот и за лавиринтот од кој тешко се излегува.

Continue reading

Хорор на Менхетен

Градоначалникот на Њујорк, Бил де Бласио, изјави дека осум лица се убиени кога пикап камион влетал на велосипедска патека во Долни Менхетен. Градоначалникот на Њујорк, Бил де Бласио, изјави дека осум лица се убиени кога пикап камион влетал на велосипедска патека во Долни Менхетен. Полицијата претходно објави дека повеќе луѓе биле повредени во нападот што Де Бласио го нарече „особено кукавички чин на терор насочен кон невини цивили“. Според службите за итни случаи, единаесет луѓе имаат сериозни повреди, но не се во животна опасност. Гувернерот на Њујорк, Ендрју Куомо, рече дека тоа е напад на...

Continue reading

Сеизмичкиот хорор во Италија досега однесе повеќе од 200 животи

Најмалку 247 загинати и преку 350 повредени. По катастрофалниот земјотрес во централна Италија бројот на жртвите и натаму расте. Спасувачките екипи без престан трагаат по преживеани во урнатините. Најмалку 247 загинати и преку 350 повредени. По катастрофалниот земјотрес во централна Италија бројот на жртвите и натаму расте. Спасувачките екипи без престан трагаат по преживеани во урнатините. Секогаш одново италијанските власти мораа да го коригираат нагоре бројот на жртвите кои загинаа или се повредени во тешкиот земјотрес.Во меѓувреме италијанската служба за цивилна заштита говори за најмалку...

Continue reading

жртва

Нoв училишен хорор во САД

Уште еден училишен хорор ги потресе САД. По неколкуте пукотници и трагедии кои се случуваа во неколку училишта, овојпат 12-годишно детенце во школо во Ново Мексико вчера пред почетокот на наставата ранил двајца ученици со сачмарка. Уште еден училишен хорор ги потресе САД. По неколкуте пукотници и трагедии кои се случуваа во неколку училишта, овојпат 12-годишно детенце во школо во Ново Мексико вчера пред почетокот на наставата ранил двајца ученици со сачмарка. Според податоците на светските медиуми, момчето ранило двајца соученици и пукало се додека еден од неговите професори не успеал да го...

Continue reading

devojce

Сите се плашат од девојче во бела ноќница

Толку од човештината. Живееме во хорор филм. Шпанците снимиле скриена камера по пример од хорор филм.Во ходникот на на еден хотел телевизиска екипа поставила малечко девојче во бела ноќница со разбушавена коса и кукла во раката.Кај секој гостин на хотелот кој наиде на безопасното девојче глетката предизвика вресок или реакција како да виделе дух. Никој, ама баш никој не нашол за згодно да му пријде на девојчето и да го праша дали е добро или дали се загубило, каде му се родителите. Толку од човештината. Живееме во хорор филм. {hwdvideoshare}id=1265|width=300|height=225{/hwdvideoshare} {loadposition...

Continue reading

karta

Хорор во урбаната сфера

Историска седница на Советот на Општина Охрид. Продолжението на 24 тата седница беше во знакот на неретко спорните нацрт планови и локалните плански документации. Хорор филм. Вака беше утврдена фактичката состојба на урбаната сфера во градов, од страна на охридските советници. Жешката атмосферата на продолжението на 24 тата седница ја загреа советникот Дејан Паноски од ВМРО – ДПМНЕ. Toj објасни, како изгледа донесувањето на урбанистички решенија во градов. Паноски рече дека најнапред се цртаат коцкички, како од цртаните филмови, од страна на изготвувачот, па тоа преминува во драма, па во акција...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top
Ad