Tag: хорнер

Убиен новинар насред улица во Кабул

Убиен во најбезбедната улица во Кабул Две вооружени лица утрово, пред либанонскиот ресторан сместен во една од најбезбедните улици во Кабул, го убиле шведскиот новинар Нилс Хорнер, известила полицијата. „Во моментов добивме потврда дека се работи за Нилс Хорнер, дописник на шведското радио“, рекол за Frans Press, шведскиот амбасадор во Авганистан Петер Семнеби, а портпаролот на кабулската полиција, Хашиматулах Станкзаи, рекол дека Хорнер подлегнал на повредите задобиени од пукањето. Хорнер стоел пред ресторанот во Кабул заедно со својот возач и преведувач. Изненадно им пришле двајца непознати...

Continue reading

Susie Wolf

Доаѓаат и жените во F1 караванот

Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер смета дека наскоро ќе дојде момент кога и жените ќе бидат дел од Ф1 караванот. Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер смета дека наскоро ќе дојде момент кога и жените ќе бидат дел од Ф1 караванот. Додека Ф1 светот и понатаму се опоравува од трагичната судбина на Марија Де Виколте, Хорнер верува дека не е далеку денот кога во Ф1 ќе гледаме и жени. “Ја имате Сузи Волф која е неверојатен возач. Можеби не е спремна, тешко е да се процени, но мислам дека наскоро ќе гледаме жени во Ф1. Тоа би било добар маркетиншки потег за Ф1, а сигурно дека некоја од нив ќе се покаже...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top
Ad