Tag: холтет

hokej

Паднаа првите казни на Светското првенство во хокеј

Норвешката хокеарка репрезентација ќе биде без услугите на Оле Кристиан Толефсен и Мариус Холтет на дуелот со Канада, откако и двајцата заработија казни од дисциплиснката комисија на овој Светски шампионат. Норвешката хокеарка репрезентација ќе биде без услугите на Оле Кристиан Толефсен и Мариус Холтет на дуелот со Канада, откако и двајцата заработија казни од дисциплиснката комисија на овој Светски шампионат. Овие хокеари се казнети поради два одделни инциденти на натпреварот со Данска. Првиот инцидент се случил во првата третина (14:10) кога Толефсeн стартувал над Микел Бодкер по што овој...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top
Ad