Tag: холивуд

Скандалот на Volkswagen оди во Холивуд

“Wolf of Wolfsburg”? – Leonardo DiCaprio ги доби правата за филм Американското филмско студио Paramount Picture и продукциската куќа на актерот Leonardo DiCaprio ги добија правата за прикажување на книгата на новинарот на NewYork Times, Jack Ewing, за овој скандал, воедно најголемата криза во која се најде Volkswagen во своето 78 годишно постоење, објавија во понеделникот Paramount и њујоршката агенција Marly Rusoff. Правата за објавување на книгата, која сеуште нема наслов, се продадени порано овој месец за шестцифрена сума на издавачката куќа Norton, објави Marly Rusoff. Се очекува дека книгата...

Continue reading

Атрактивни и славни жени кои ги сменија правилата на игра

Атрактивноста не е нивниот единствен адут Го славиме денот на жената и да не заборавиме дека бројни славни дами имаат големо влијание на жените ширум светот, но не зборуваме само за трендот и она што го носи црвениот килим. Овие ѕвезди покажале дека се повеќе од убави, а своите недостатоци ги претвориле во предност и го освоиле светот. Од нив може само да се учи. –Oprah Winfrey – Не треба посебно да се нагласува дека е едно од најпознатите лица во јавниот живот. Има 60 години и зад себе завидна кариера во медиумите, но и влијание над луѓето ширум светот. И минатата година се најде на листата...

Continue reading

Доделени „Златни малини“

Најлошите во Холивуд за 2013 Вчера доцна навечер се доделени најнеблагодарните признанија во Холивуд наречени Златна малина, а честа да победат ја имаа таткото и синот, Вил и Џејден Смит. Како што пренесуваат американските медиуми тие ја добиле најлошата главна и споредна улога за научно-фантастичниот филм „After earth”. Малина за најлош филм ја освоил комедијата „Movie 43“ во кој се појавуваат мноштво на ѕвезди како Кејт Винслет, Ричард Гир, Хали Бери и Наоми Вотс. Тајлер Пери ја понесе најлошата женска улога во комедијата “A Madea Christmas”, додека Ким Кардашијан е прогласена...

Continue reading

Lukas i Ejbrams

Џеј Џеј по стапките на Лукас

Уште од моментот кога ги купи правата за Војна на ѕвездите Дизни се стави во потрага по режисер.   Еден од првите режисери кој уште тогаш изјави дека дефинитивно нема да го режира филмот беше Џеј Џеј Абрамс. Како што знаете, Џеј Џеј Абрамс ќе биде режисер на новото продолжение на Војна на Ѕвездите. Холивуд Репортер пишува дека главна причина за ова е залагањето и притисокот на Кетлин Кенеди, ко-претседател на ЛукасФилмс и долгогодишен продуцент на блокбастери. Иако од прва одбива да режира, Абрамс сепак прифаќа да има состанок со Кенеди на 14. декември. На состанокот во канцелариите на Абрамс,...

Continue reading

vladimir cetkar

Kонцерт на Владимир Четкар во Холивуд

Станува збор за настап во еден од најпрестижните џез клубови во светот Catalina Jazz Club! Станува збор за настап во еден од најпрестижните џез клубови во светот Catalina Jazz Club! Четкар оваа покана за настап од менаџментот на клубот ја добил по препорака на холивудската ѕвезда и џез пеачка Сали Келерман која е голем фан на Владимир. Освен Четкар кој со својот квартет во Холивуд треба да настапи на 31. Мај (Четврток), во Каталина тој месец ќе можат да се чујат и една мала армија на светски музички легенди меѓу кој и Chick Corea, Kenny Garrett, Stanley Clarke, Jack De Jonhnette (кој токму во...

Continue reading

zeni se bricat

Холивудските актерки почнуваат да се бричат

Се прашувате која е најновата тајна за убавина во Холивуд? Кога ќе дознаете можеби помалку ќе се шокирате! Се прашувате која е најновата тајна за убавина во Холивуд? Кога ќе дознаете можеби помалку ќе се шокирате! Холивудските актерки започнуваат да се откажуваат од ласерското отстранување на влакна и наместо тоа посегнуваат по бричот.Ништо не може да даде совршено мазен изглед пред камерите како добро бричење, па токму затоа сè повеќе жени започнуваат да го бричат своето лице. -Бричењето ги отстранува сите оние влакна кои вообичаено не може да се отстранат со ласерскиот третман, истакнува...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top