Tag: холивудскиот

Robin Villiams

Разводите го „исцедија“ Робин Вилијамс

Холивудскиот актер Робин Вилијамс после 30 години и се враќа на телевизијата бидејќи останал без 20 милиони фунти. Холивудскиот актер Робин Вилијамс после 30 години и се враќа на телевизијата бидејќи останал без 20 милиони фунти. Освен тоа, актерот ја продава и својата фарма во Калифорнија за истиот износ. Вилијамс немал ангажман на телевизија уште од 80-те години, а наскоро повторно гледачите ќе имаат можност да го гледаат во новото шоу „The Crazy Ones“ на CBS. Актерот рекол дека имал уште две опции. Да работи како стенд-ап комичар или да снима филмови за независни продукции кои се мошне малку...

Continue reading

Angela i George

Клуни сака да ја глуми Ангела Меркел

Холивудскиот актер во интервјуто за магазинот „Емоушн“ изјавил дека многу радо би ја играл германската канцеларка Меркел. Џорџ Клуни на промоцијата на новата политичка драма „Мартовски идеи“ изразил желба да ја глуми германската канцеларка Ангела Меркел. Холивудскиот актер во интервјуто за магазинот „Емоушн“ изјавил дека многу радо би ја играл германската канцеларка Меркел. – Отсекогаш сум сакал да се најдам во улога на една германска жена, а кога би морал да одберам државник кого би го глумел, тоа би била Ангела Меркел – рекол низ смеа Џорџ Клуни за познатиот женски магазин. {loadposition...

Continue reading

Brad Pitt

Бред Пит ќе го ослободува Скопје?

Холивудскиот актер, Бред Пит, би можел да се појави во филмот на неговиот хрватски колега Раде Шербеџија што ќе се снима во Македонија. Холивудскиот актер, Бред Пит, би можел да се појави во филмот на неговиот хрватски колега Раде Шербеџија што ќе се снима во Македонија.Во интервју за белградскиот весник “Блиц“, Шербеџија најавува дека следната година ќе режира филм “Ослободување на Скопје“, во кој покрај македонски актери, сака во него да глуми и Бред Пит. “Ќе глумат претежно глумци од Македонија и еден странец, Германец. Би сакал тоа да биде некој како Бред Пит. Можеби ќе биде токму тој,...

Continue reading

Nikolas Cage

Николас Кејџ на корици на српски учебник по биологија

Еден корисник на “Твитер“ на својот профил ставил слика од учебник по биологија за осмо одделение, на чии корици се наоѓа фотографија од холивудскиот актер Николас Кејџ. Еден корисник на “Твитер“ на својот профил ставил слика од учебник по биологија за осмо одделение, на чии корици се наоѓа фотографија од холивудскиот актер Николас Кејџ. Па така некои поранешни ученици се присетиле на книгата од која учеле. Старото издание на учебникот по биологија за осмо одделение на корицата има фотографија од брачен пар со бебе. Не станува збор за било кој анонимен пар, туку за холивудскиот актер Николас...

Continue reading

Brad Pitt

Купи го Бред Пит на ebay

Со цел да собере пари за хуманитарни цели, холивудскиот актер Бред Пит се стави сам себе си на продажба на сајтот за он лајн лицитации иБеј. Со цел да собере пари за хуманитарни цели, холивудскиот актер Бред Пит се стави сам себе си на продажба на сајтот за он лајн лицитации иБеј.„Купувачот“ кој ќе даде најдобра понуда ќе може да се запознае со популарниот актер и со него разговара. Средбата ќе биде организирана во Луизијана, бидејќи Пит планира парите што ќе ги собере да ги подари на Њу Орлеанс, кој во 2005 година е разорен во налетот на ураганот Катрина. Актерот сака да му помогне на здружението...

Continue reading

scarlet i penn

Скарлет, кај ти е ногата?

Иако многумина не веруваа во холивудскиот трач, изгледа дека гласините биле точни. Наводно 26 годишната убавица Скарлет Јохансон и 50 годишниот Шон Пен се во врска. Иако многумина не веруваа во холивудскиот трач, изгледа дека гласините биле точни. Наводно 26 годишната убавица Скарлет Јохансон и 50 годишниот Шон Пен се во врска. Една од најпосакуваните жени во Холивуд, Скарлет Јохансон и популарниот актер Шон Пен, биле сликани додека ручале во кубански ресторан во Лос Анџелес. Како што пишува порталот Tmz, по завршувањето со јадењето, Скарлет ја испружила нејзината нога на скутот на Пен, а тој...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top