Tag: холивудска

laser

Охриѓани бараат холивудска насмевка по скратена постапка

Несаканите ефекти кои ги имало во минатото, според стоматолозите сега се минимизирани, па дури и не постојат. Холивудска насмевка и бели заби по скратена постапка. Ова е желбата која најчесто ги тера охриѓани да се подложат на третман за избелување на своите заби. Оваа некогаш повеќекратна, болна па дури и штетна стоматолошка практика, последниве години доживува вистински технолошки развој. Дел од оваа современа технологија која во денешно време е и побезбедна, побрза и поефикасна, се работи и во стоматолошкиот центар “Д-р Баткоски” во Охрид. Стоматологот, д-р Емилија Стојаноска,...

Continue reading

promo Ohrid

Холивудска продуцентска компанија, ќе снима кратки промотивни филмови за Охрид

Ова е резултат на соработката на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот со Холивудскaта продуцентска компанија, Infinity pictures and HMB (Hollywood Media Bridge) во склоп на активностите за промовирање на Македонија во светот како атрактивна туристичка дестинација. Охрид, Галичица, св Наум, охридскиот бисер, филигранството и пештерните цркви во Струга ќе се промовираат во светот преку кратки филмови кои ќе ги изработи холивудска продуцентска куќа. Од утре па се до 10ти септември во Македонија ќе престојува тим на компанијата  Infinity pictures and HMB (Hollywood Media Bridge). Познатиот...

Continue reading

princ frederic

Колку е тренди да се биде градоначалник?!

Германскиот принц Фредерик фон Анхалт ќе се кандидира за градоначалник на Лос Анџелес. Изборните шанси се минимални, но затоа медиумското внимание е огромно. А тоа најверојатно е целта на кампањата која ја води сопругот на слвната Заза Габор, пишува “Дојче Веле“. Германскиот принц Фредерик фон Анхалт ќе се кандидира за градоначалник на Лос Анџелес. Изборните шанси се минимални, но затоа медиумското внимание е огромно. А тоа најверојатно е целта на кампањата која ја води сопругот на слвната Заза Габор, пишува “Дојче Веле“.Од огромниот предизборен плакат 68- годишниот принц самоуверено ги гледа...

Continue reading

Сандра Булок донираше еден милион долари за Јапонија

Познатата холивудска актерка, Сандра Булок испрати донација во американскиот Црвен крст, за помош во Јапонија. Познатата холивудска актерка, Сандра Булок испрати донација во американскиот Црвен крст, за помош во Јапонија. Од Црвениот крст велат дека ова е најголемата донација од било кој од познатите личности, кои донирале за измачените во Јапонија, но посочуваат дека постојат многу кои платиле поголем износ, меѓутоа останале анонимни. -Оваа донација е многу важна за нас и за луѓето во Јапонија, истакна Црвениот крст. Ова не е прв пат Сандра Булок  да помогне со донации. По силниот земјотрес...

Continue reading

Svarceneger i Medvedev

Шварценегер се заглавил во московско метро

Арнолд Шварценегер, некогашната холивудска ѕвезда, сегашен гувернер на Калифорнија, допатувал во Москва на чело на делегацијата од силиконската долина за да го посети Сколково, руско седиште на најсовремената индустрија. Арнолд Шварценегер, некогашната холивудска ѕвезда, сегашен гувернер на Калифорнија, допатувал во Москва на чело на делегацијата од силиконската долина за да го посети Сколково, руско седиште на најсовремената индустрија.Веднаш штом слетал Шварценегер поставил своја слика на интернет и напишал „ Само што слетав во Москва. Денот е прекрасен. Едвај чекам да се сретнам со претседателот...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top