Tag: фокс

Persiski zaliv

Американците подготвени за иранските камикази бродови во Персискиот залив

Иран ги засили морнарските сили во Персискиот залив и подготви бродови што  може да бидат употребени во самоубиствени напади, но американската морнарица може да го спречи да го блокира Ормутскиот теснец, изјави командантот на американските морнарички сили во тој регион, Марк Фокс. Иран ги засили морнарските сили во Персискиот залив и подготви бродови што  може да бидат употребени во самоубиствени напади, но американската морнарица може да го спречи да го блокира Ормутскиот теснец, изјави командантот на американските морнарички сили во тој регион, Марк Фокс. Иран во текот минатите недели повеќе...

Continue reading

v for vendetta

Кој го смисли В-маскирањето на демонстрантите?

В како Вендета – маскираните демонстранти против естаблишментот. Од Њујорк до Лондон, од Сиднеј до Келн и Букурешт, страшните маски од филмот „В како Вендета“, станаа амблем на протестите против естаблишментот. Основачот на „Викиликс“ Џулијан Асанж неодамна се појави на протестот на групата „Окупирајте ја лондонската берза“ со таква маска. Наводно ја симнал на инсистирање на полицијата. Секој кој ги гледал демонстрациите против политичарите, банките или финансиските институции ширум светот го забележал деталот кој се повторува – стилизираната маска според ликот на Гај Фокс со бркови...

Continue reading

Megan

Меган меша лимонада

Меган во едиторијал за Elle. Ви треба ли уште нешто за да ви го освежи денот? Меган Фокс одамна го заслужи епитетот институција за сексапил. Иако актерството не и е баш најсилна страна а квалитетот на филмовите во кои се појавува е под знак прашалник, едно е сигурно Меган е вистинско парче. Тоа често го покажува во едиторијалите па така нејзините фанови ќе оплакнат очи во августовското кинеско издание на Elle. Привлечната Фокс е лесно нашминкана, носи пастелни бои а такви бои и ја опкружуваат. Си игра со ружи и меша лимонада. Вистинско освежување. {loadposition content9}

Continue reading

foks news

“Фокс њуз“ објави дека Барак Обама е убиен

Компанијата “Фокс њуз“ на својот официјален профил на “Твитер“ објави шокантна вест дека е убиен американскиот претседател, Барак Обама – непознат сторител испукал два куршуми и претседателот искрварил, и тоа баш денеска на четврти јули. Компанијата “Фокс њуз“ на својот официјален профил на “Твитер“ објави шокантна вест дека е убиен американскиот претседател, Барак Обама – непознат сторител испукал два куршуми и претседателот искрварил, и тоа баш денеска на четврти јули. Подоцна му честитале на Џо Бајден како иден американски претседател. Овие вести ги шокирале пријателите на “Фокс њуз“ на...

Continue reading

psycho

(видео) Решиле да ги убијат своите шефови

Ама затоа што се лоши и башка само на филм (колку да не добиете некои идеи). А да, Џенифер Анистон глуми нимфоманка, сега погледнете го трејлерот. Речиси две декади откако стана една од омилените ѕвезди на Америка, Џенифер Анистон го достигна новиот врв, глумејќи не толку “врвна” личност.Таа глуми во долго најавуваниот филм “Horrible Bosses”, кој ја прикажува приказната за тројца мажи (Џејсон Бејтмен, Џејсон Судекис и Чарли Деј) кои сакаат да ги убијат нивните ужасни шефови. Анистон се појавува во улогата на еден од тие омразени работодавачи, а глуми забар кој сексуално...

Continue reading

Goran Pandev

Австралискиот Фокс Спорт 2 се извини за направената грешка со националноста на Пандев

Австралискиот национален ТВ медиум за спорт Фокс Спорт 2 денеска јавно се извини за направената грешка во врска со националноста на македонскиот фудбалер Горан Пандев. Австралискиот национален ТВ медиум за спорт Фокс Спорт 2 денеска јавно се извини за направената грешка во врска со националноста на македонскиот фудбалер Горан Пандев. Амбасадата на Република Македонија во Австралија соопшти дека денеска на официјалната веб-страница на Фокс Спорт 2 и на вестите што одат на овој медиум е дадено јавното извинување и појаснување дека Пандев е репрезентативец на „Република Македонија“. Македонскиот...

Continue reading© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top