Tag: унгарската

budimpeshta

Монструмот од Будимпешта е сепак Србин

Унгарската полиција конечно, по точно еден месец истрага, успеа да го идентификува монструмот кој своите жртви ги ограбуваше и потоа ги закопуваше живи во шума во близина на брегот на реката Дунав во Будимпешта. Станува збор за српскиот државјанин Драган П. (38), кој потекнува од Војводина. Унгарската полиција конечно, по точно еден месец истрага, успеа да го идентификува монструмот кој своите жртви ги ограбуваше и потоа ги закопуваше живи во шума во близина на брегот на реката Дунав во Будимпешта. Станува збор за српскиот државјанин Драган П. (38), кој потекнува од Војводина. – По еден...

Continue reading

ubistva

Медиумите со претпоставки за идентитетот на Ѕверот од Будимпешта

Унгарската полиција уапси маж, за кого се сомнева дека живи закопал најмалку шест лица. “Ѕверот од Будимпешта“, како што го нарекуваат медиумите, ги ограбувал своите жртви, а потоа живи ги закопувал на остров на Дунав, во јужно предградие на главниот град на Унгарија. Унгарската полиција уапси маж, за кого се сомнева дека живи закопал најмалку шест лица. “Ѕверот од Будимпешта“, како што го нарекуваат медиумите, ги ограбувал своите жртви, а потоа живи ги закопувал на остров на Дунав, во јужно предградие на главниот град на Унгарија. Претпоставките се дека тој имал уште двајца помошници, бездомници,...

Continue reading

Ferrari на Хунгароринг, подновен

Ferrari денес во Унгарија реши да донесе ново надградено предно крило кое би требало ја зголеми надолната сила на болидот F150, согласно со посебните карактеристики на унгарската патека. Ferrari денес во Унгарија реши да донесе ново надградено предно крило кое би требало ја зголеми надолната сила на болидот F150, согласно со посебните карактеристики на унгарската патека.4,4 км долгата Хунгароринг не се смета како „пријателска“ патека за болидите на Фернандо Алонсо и Фелипе Маса. Но, исто како во Силверстоун кога Ferrari успеа да се врати во живот, во Маранело во меѓувреме напорно се работеше...

Continue reading© All rights reserved. Powered by Портал ТВМ.
Back to Top