Tag: „сан“

Откриен е идентитетот на богаташот кој дели пари

Анонимниот богаташ не е повеќе анонимен Американските медиуми го открија идентитетот на богаташот кој по улиците на Сан Франциско остава плика со пари. Станува збор за трговецот со недвижнинини Jason Buzi. До неодамна непознато лице ширум улиците на Сан Франциско оставаше плика во кои се наоѓаа 20 или 100 долари, а упатствата како да се дојде до пликото ги оставал на својот Твитер профил – @HiddenCash. Доброчинителот не е повеќе анонимен и се работи за Jason Buzi, човек кој заработил милиони тргувајќи со недвижнини. Тоа што е откриен неговиот идентитет нема да го спречи да ја продолжи...

Continue reading

Анонимен богаташ дарува пари

Доброчинител остава траги кои водат до плика со пари Пред неколку дена се појави приказна за непознат богаташ кој на улиците на Сан Франциско остава плика со пари, а сега му се придружил уште еден но сега во Велика Британија, кој на Твитер отворил профил под името Hidden Cash UK и на луѓето им остава траги кои ги водат до пликото со пари. “Ја видов американската верзија на оваа кампања и помислив дека е тоа одлична идеја. Во добра позиција сум и секојдневно можам да дарувам пари. Одработив неколку добри работи во онлајн продажбата. Ова ми е поубаво отколку да ги трошам парите на себе”, рекол...

Continue reading

Завршен лигашкиот дел во НБА

Индијана, најуспешна на исток а Сан Антонио на запад Индијана, најуспешниот тим во источната конференција, во четвртфиналето ќе игра против Атланта, додека лидерот на западната конференција ќе ги одмери силите со Далас. Сите серии, од четвртфинелото до финалните натпревари по конференции ќе се играат на четири добиени натпревари. Двојките за четвртфиналните натпревари во плејофот се: Источна конференција Индијана (1) – Атланта (8) Мајами (2) – Шарлот (7) Торонто (3) – Бруклин (6) Чикаго (4) – Вашингтон (5) Западна конференција Сан Антонио (1) – Далас (8) Оклахома (2) – Мемфис (7) Л.А. Клиперс...

Continue reading

Извлечени групите за Еуро 2016

Шпанија во нашата група Во тек на овие квалификации УЕФА ќе претстави нов концепт на одигрување на натпреварите кој ќе се вика “week of football”. Натпреварите ќе се играат од четврток до вторник, а почеток на натпреварот, најрано, ќе може да биде 18 часот. Секој ден во “week of football” ќе има осум до десет натпревари на распоредот. Целта на УЕФА е да се зголеми гледаноста.   Квалификациски групи за ЕУРО 2016 : Група А : Холандија, Чешка, Турција, Латвија, Исланд, Казахстан Група Б : Босна и Херцеговина, Белгија, Израел, Велс, Кипар, Андора Група Ц : Шпанија, Украина, Словачка, Белорусија,...

Continue reading

Andy Murray

Енди Мареј им одговори на своите твитераши

Британскиот тенисер Енди Мареј кој овој викенд ќе го предводи националниот тим во натпревар од Дејвис купот против САД во Сан Диего одговараше на прашањата на своите фанови на друштвената мрежа Твитер. Британскиот тенисер Енди Мареј кој овој викенд ќе го предводи националниот тим во натпревар од Дејвис купот против САД во Сан Диего одговараше на прашањата на своите фанови на друштвената мрежа Твитер. 27 годишниот тенисер на својствен саркастичен начин одговараше на одредени прашање помеѓу остантото тој напиша дека “сака да го убие Рафаел Надал”, како и дека планира “да се ожени со својата девојка...

Continue reading

gay

Прва зоолошка градина за геј-животни

Сан Франциско и покрај тоа што има најголема геј-заедница ќе биде и прв град во кој ќе биде отворена зоолошка градина за геј-ивотни. Сан Франциско и покрај тоа што има најголема геј-заедница ќе биде и прв град во кој ќе биде отворена зоолошка градина за геј-ивотни. – Многу сме возбудени поради геј-животните. Нашето друштво е разновидно и животинското царство е разновидно, зошто да не ја славиме таа разновидност – рече директорот на зоолошката градина Лионел Виберл. Професорот Јосе Арагон од Универзитетот Сан Франциско, отсек зоологија, рече дека факт е дека постојат хомосексуални...

Continue reading

pamplona

Во Памплона почнува трката со бикови

Повеќе од милион луѓе се очекува денеска да се најдат на улиците на шпанскиот град Памплона, каде попладне започнува најпознатата забава – Деветдневниот фестивал на трка со бикови „Сан Фермин“. Повеќе од милион луѓе се очекува денеска да се најдат на улиците на шпанскиот град Памплона, каде попладне започнува најпознатата забава – Деветдневниот фестивал на трка со бикови „Сан Фермин“. Уличната забава која е позната во целиот свет и по романот на американскиот писател Ернест Хемингвеј, „Сонцето повторно се раѓа“, официјално ќе започне со традиционалното отварање со извици „Да живее Сан Фермин“...

Continue reading

Сан Франциско ќе забрани продажба на домашни миленици

Во Сан Франциско луѓето ќе можат да чуваат животни само во фрижидер или на трпеза. Градските власти ја разгледуваат можноста за криминализација на продажбата на домашни миленици, бидејќи истите без потреба страдаат и најчесто се купуваат импулсивно од родители, на чии деца брзо им досадува од животното за кое не се грижат соодветно. Продавниците за миленици се противат и велат дека покрај тоа што ќе останат без работа, евентуалниот закон нема да ги спречи жителите на Сан Франциско да купат милениче од друго место. Оние кои го подржуваат законот сакаат да се стави крај на непотребното размножување...

Continue reading

Renne kako Bridget jones

Рене по трет пат во кожата на симпатичната буцка

Американската актерка Рене Зелвегер дури и да сака, не може да ја заборави хероината Бриџит Џонс, бидејќи ќе учествува во “Дневникот на Бриџит Џонс 3”, пишува весникот “Сан”. Американската актерка Рене Зелвегер дури и да сака, не може да ја заборави хероината Бриџит Џонс, бидејќи ќе учествува во “Дневникот на Бриџит Џонс 3”, пишува весникот “Сан”. Во новото продолжение, Рене повторно ќе соработува со нејзините колеги, британските актери Хју Грант и Колин Фирт. Таа не снимала веќе една година по последната нејзината комедија “Мојата љубовна...

Continue reading

  • 1
  • 2


© All rights reserved. Powered by YOOtheme.
Back to Top